Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • opel1.4

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salutare am o problema imi apare o eroare p0571 ceea ce inseamna ca este un bec ars pe frana din ce am inteles...becurile mele pe frana,faruri,pozitii,ceata,semnale functioneaza in parametrii normali...ce ar putea fi de-mi da aceasta eroare ?multumesc Crying or Very sad Crying or Very sad
Skip ads

  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
P0571Cruise Ctrl/Brake Switch A Circ Fail
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
opel1.4 a scris:Salutare am o problema imi apare o eroare p0571 ceea ce inseamna ca este un bec ars pe frana din ce am inteles...becurile mele pe frana,faruri,pozitii,ceata,semnale functioneaza in parametrii normali...ce ar putea fi de-mi da aceasta eroare ?multumesc Crying or Very sad Crying or Very sad

P0571 - Brake Light Switch Circuit Incorrect Signal
Verifica becurile de frana si switch-ul de la pedala de frana.
Vezi ca atunci cand se arde becul pe frana, ECU aprinde pozitia cand calci frana. Verifica atent.
Noroc.
  • TDoruAdrian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut...am un opel vivaro din 2007 motor de 2000 si dintr-o data mia spart aceea supapa de se afla pe rampa de retur a injectoarelor,am luat una noua dar nu originala si a spart-o si pe aceea ulterior am inlocuit aceea supapa cu o mufa de innadire deci am anulato.acum masina merge dar la 2500 de rotatii imi taie accelerația stie cineva car ar fi problema de a spart acea supapa ?
Skip ads

  • TDoruAdrian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut...am un opel vivaro din 2007 motor de 2000 si dintr-o data mia spart aceea supapa de se afla pe rampa de retur a injectoarelor,am luat una noua dar nu originala si a spart-o si pe aceea ulterior am inlocuit aceea supapa cu o mufa de innadire deci am anulato.acum masina merge dar la 2500 de rotatii imi taie accelerația stie cineva car ar fi problema de a spart acea supapa ?
  • TDoruAdrian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut...am un opel vivaro din 2007 motor de 2000 si dintr-o data mia spart aceea supapa de se afla pe rampa de retur a injectoarelor,am luat una noua dar nu originala si a spart-o si pe aceea ulterior am inlocuit aceea supapa cu o mufa de innadire deci am anulato.acum masina merge dar la 2500 de rotatii imi taie accelerația stie cineva car ar fi problema de a spart acea supapa ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR