Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • VCaliani

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut!( Scuza-ti de off topic). doresc sa imi cumpar un opel insignia din 2009 in buget de 7000-8000 euro , masina fiind cumparata din Germania.Sincer sa fiu nu prea ma pricep la masini si as fi interesat de urmatoarele lucruri.
1.Care motorizare ar fi cea mai buna (CP)?
2.Care sunt defectiunile cele mai frecvente la opel? ( pentru ca am auzit unele pareri in care nu ar fi o masina reusita avand multe defectiuni)
3.Cam ce buget pentru reparatii ar trebui sa am la ea ?
Skip ads

  • ciobysp

  • Mesaje scrise: 219
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Hai sa facem praf forumul asta ....
Functia "SEARCH" face minuni....
  • VCaliani

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
frate..ceream doar niste pareri pentru ca nu am prea gasit ce ma interesa pe mine.. si speram ca poate cineva care are masina de ceva timp m.ar puta ajuta cu cateva detalii.. in fine.. imi cer scuze ca te,am ofensat cu o asemena intrebare si am facut "praf" forumul
  • VCaliani

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2017

  • Mesaj Privat
frate..ceream doar niste pareri pentru ca nu am prea gasit ce ma interesa pe mine.. si speram ca poate cineva care are masina de ceva timp m.ar puta ajuta cu cateva detalii.. in fine.. imi cer scuze ca te,am ofensat cu o asemena intrebare si am facut "praf" forumul
Skip ads

  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
E topic sticky, nu e nevoie nici macar de search.... Vreau sa cumpar o Insignia - info?
  • MLiviuMunteanu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2022

  • Mesaj Privat
VCaliani a scris:Salut!( Scuza-ti de off topic). doresc sa imi cumpar un opel insignia din 2009 in buget de 7000-8000 euro , masina fiind cumparata din Germania.Sincer sa fiu nu prea ma pricep la masini si as fi interesat de urmatoarele lucruri.
1.Care motorizare ar fi cea mai buna (CP)?
2.Care sunt defectiunile cele mai frecvente la opel? ( pentru ca am auzit unele pareri in care nu ar fi o masina reusita avand multe defectiuni)
3.Cam ce buget pentru reparatii ar trebui sa am la ea ?

Rãspuns:
1. 160CP
2.O-ringul, o garniturã ca provoacã mari probleme, cînd nu este schimbatã.
3.Dacã are prea mulți km. reali, adicã peste 200.000, sigur trebuie schimbate multe. Verificã km., verificã sã nu fi fost accidentatã. Dacã o iei din Germania, verificã cine a fost proprietar înainte. Dacã a fost un neamț, e ok, a circulat cu ea în Germania. Dacã a fost altceva, e o problemã. Nu cumpãra de la samsar turc,bulgar, român, arab,sîrb,rus,etc., mai bine vezi o firmã sau reprezentanțã nemțeascã.Succes!
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
S-a lãmurit dupã 5 ani.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR