Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • robert.btn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Salutare. De vreo 2 ani am probleme cu butonul/rotita de cald/rece (AC manual), in sensul ca functioneaza cand vrea el.

Exemplu: dau pe maxim cald, intra aer fierbinte, vreau sa dau pe rece complet, incepe sa bage aer mai caldut, dar nu rece.
Daca e pe mijloc, baga aer ok, vreau sa dau pe fierbinte si incepe sa bage aer mai caldut, dar nu fierbinte.

Problema e ca si astea merg cand si cand, de obicei patesc sa invart de 3-4 ori de rotita ca sa ajung la temperaturi dorite, iar in weekend am mers 20 min in frig ca nu mai baga cald deloc, ramasese pe rece. In apropierea casei am mai incercat o data cu rotita si atunci a mers pana la urma si l-am lasat pe mijloc. Si de fiecare data cand schimb brusc de colo colo se aud niste pocnituri in bord...

E problema cu rotita in sine? Vreun senzor? Am tot cautat dar gasesc alte probleme, nimic cu butonul asta.




MODEL: Astra 2012
MOTOR: 1.7
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit pe CO!
Ptr anul ãla de fabricație și vag motorizarea 1,7 (diesel?), ar trebui, totuși, sã precizezi modelul: H sau J? Or fi ele Astra cu 4 roți, dar diferã pe ici, pe colo, prin punctele esențiale, zic...
  • robert.btn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Bine v-am gasit. Astra J hatchback, 1.7 CDTI, 81kw.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR