Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • Iedutz

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
salutare
@bh13ncu - corect si la obiect! la garniturile din pompa m-am gandit si eu (2003 cu 251 000km apare o oarece uzura). Si asa cum zici, e posibil sa fi facut si inainte fara sa sesizez. Insa uite curiozitate, la fel face si corsa (2009 cu 54 000km - niciodata umblat la frane) si o astra 2007-187 000 km. Exact la fel. N-as putea sa spun exact daca pedala coboara total (asa cum o face la aerisire), insa usurel coboara. Acum, sunt eu paranoic ?

merci pt raspunsuri Wink
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Si eu am crezut ca sint paranoic pana n-am ajuns la un semafor unde stateai in panta. Si tot vorbind cu pasagerul de langa mine , io cu piciorul pe frana , constat dintr-o data ca masina merge in spate ! Atunci m-am prins ca pedala era jos ! Din instinct am facut rapid 2-3 pedale si am stat atent sa vad ce se intampla ( banuiam ca pierd lichid). Si uite ca pedala mea cobora incetisor spre podea in timp ce masina incepea sa mearga la vale. Pana la verde am tinut-o din ambreiaj .....acasa stupoare - nicaieri umed !
Nu m-am complicat cu garnituri ci direct alta pompa. Apoi puteam tine piciorul pe pedala si 2 zile ca nu se mai misca de la locul ei minim.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
No...știu cã e vechi topicul ,dar am o dilema...fix aceleași probleme le am și eu,dar eu am montat pompa de frana noua,deci acum ce ar mai putea fi?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR