Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • CGiura

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Crossland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua.As vrea sa gasesc o solutie tehnica la urmatoarea situatie. Acest tip de unitate, Radio intellilink 4.0, (inca) nu accepta conectarea wireless la android auto pentru a avea acces la aplicatiile telefonului fara utilizarea cablului usb.. Activitatea mea implica trasee la diverse adrese necunoscute pentru care utilizez aplicatia Waze de pe telefon. Nu stiu cate ori am uitat telefonul in masina conectat la cablu . Ma gandeam la urmatoarea varianta. Am un telefon mai vechi care ruleaza android 7, cu o baterie care tine cateva zile pe stadby, pe care sa-i instalez Android Auto si sa-l las conectat la unitatea masinii permanent pentru a utiliza aplicatiile instalate pe el. Problema e ca unitatea masinii nu accepta conectarea altui telefon pe Bluetooth pentru preluarea apelurilor decat a celui conectat pe cablu. A incercat cineva vreo varianta in care sa functioneze un telefon pentru android auto si altul pentru apeluri. Multumesc.


MODEL: Crossland X 2020
Skip ads

  • ews

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Crossland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Nu merge sa ai conexiunea asa cum zici. AA gestioneaza totul, inclusiv apelurile.
  • skitty

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Crossland X 2019 B12xHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Poti folosi urmatorul truc.
Mergi in aplicatia Waze/settings/reminders. In sectiunea "Child reminder" introduci un text care sa-ti aminteasca sa nu uiti telefonul in masina si bifezi optiunea "show reminder". Mesajul va fi redat de aplicatie atunci cand ai ajuns la destinatia setata in Waze. Daca pe traseu faci o oprire si cobori din masina, mesajul nu va fi redat.
Nu e solutia ideala dar poate ajuta.
  • valah

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
AA nu vede telefonul cuplat la intellilink 4.0 prin USB. Bluetooth OK. Cablu USB OK. Crossland x din 2019. Mulțumesc de ajutor.
Skip ads

  • skitty

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Crossland X 2019 B12xHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2010

  • Mesaj Privat
De multe ori problema este cablul USB. Recomandarea este sa folositi un cablu de calitate, chair daca e ceva mai scump si, desigur, a nu fie numai pentru alimentare ci si de date.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,469
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Și eu am pãțit. Problema a fost cablul usb...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR