Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
Solutie
  • costi_rxy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Tigra 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Desi decapotarea e o problema des intalnita,la Tigra B,nimeni nu a pus vreo solutie ce a dus la rezolvarea acesteia.
Propun sa revenim si sa scriem aici fiecare ce a gasit,si cum a remediat problema.
La a mea Tigra nu functioneaza decapotarea.,portbagajul se deschide normal,fara probleme,insa cand ii dau sa decapoteze,portbagajul se deschide jumatate de tura si totul se opreste,pompa nu mai bazaie,nu se intampla nimic. Las butonul,apas iar,portbagajul isi continua cursa de deschidere pana la capat si atat,iar nu se mai aude nimic,cupola nu coboara. Pot sa o cobor si sa o ridic manual la loc,portbagajul facand TOATA cursa la inchidere/capotare. Am gasit un fir rupt pe amortizorul din stanga al portbagajului,cand am cumparat masina,l-am lipit,izolat,de atunci se deschide bine portbagajul pt a pune in el ceva,pana atunci se deschidea jumatate din cursa. Ulei pare a fi la nivel in rezervor,insa e cam negru,il voi schimba.Senzorii sunt ok la frana de mana,la clemele cupolei,in portbagaj,ieri am facut si acea calibrare de senzori de la motorasul central de sub aparatoarea de plastic,nu era descentrat mult. A rezolvat careva o situatie de genul?


MODEL: Tigra 2005
MOTOR: Z13DT

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • costi_rxy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Tigra 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Rezolvat. Am postat si pe Youtube problema si rezolvarea.
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Lasa aici link-ul
  • costi_rxy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Tigra 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR