Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • C6533

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2023

  • Mesaj Privat
Salutari, am un Opel Vectra C 2002, motor Y20DTH de aproximativ un an, dar inca nu am luat permisul ca sa o conduc. Masina este echipata cu un casetofon Siemens NCDC 2015, cand il aprind radioul functioneaza fara probleme, dar cand apas orice buton, de exemplu cel pentru a modifica sunetul, cel pentru CD(de mentionat ca nu citeste nici CD-uri), cel pentru navigatie sau cel "OnStar", din 5 in 5 secunde se aude un bipait si apare si mesajul "Radio SAFE" pe computerul de deasupra. Aceste "erori" dispar o data cu apasarea butonului "MAIN". De mentionat si faptul ca nici comenzile de pe volan nu functioneaza, iar cand apas "BC" din cate stiu trebuia sa apara si informatii despre consum, dar eu am doar data, ora, valuta si limba. Ora poate fi schimbata, dar data se reseteaza la 2003 imediat dupa ce inchid meniul. Am primit de la fostul proprietar si un fel de card intitulat "Opel Car Pass" pe care sunt scrise niste date si un cod de securitate. Nu am gasit o rezolvare concreta, de aceea m-am decis sa intreb aici. Pareri?


MODEL: Vectra 2002
MOTOR: Y20DTH
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR