Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • mustiuc

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Scorpion67. Mi s-a spart ornamentul de bord, adica rama aceea care imbraca bordul, cu aerisitoarele, etc, dar am gasit pe www.pieseauto.ro, la sh si am cumparat-o ... foarte ok, zici ca-i noua, de la Arad .... 150 ron plus tp, in total 182 ron ... sunt foarte multumit, am incercat sa o lipesc cu fel de fel de solutii si nu a mers , asa ca am schimbat-o . Multumesc mult pentru intentia de a ma ajuta ... STIMA .
Skip ads

  • mustiuc

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Scorpion67. Mi s-a spart ornamentul de bord, adica rama aceea care imbraca bordul, cu aerisitoarele, etc, dar am gasit pe www.pieseauto.ro, la sh si am cumparat-o ... foarte ok, zici ca-i noua, de la Arad .... 150 ron plus tp, in total 182 ron ... sunt foarte multumit, am incercat sa o lipesc cu fel de fel de solutii si nu a mers , asa ca am schimbat-o . Multumesc mult pentru intentia de a ma ajuta ... STIMA .
  • mustiuc

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema ... Multumesc frumos pentru intentie. STIMA.
  • mustiuc

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema... Multumesc frumos pentru intentia de a ma ajuta. STIMA .
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
chiar trebuie sa postezi de cate 2 ori aceeasi postare?
cred ca te paste un avertisment
si acum te intreb---daca ai rezolvat problema,dece nu ne spui si noua cum ai rezolvat,ce ai inlocuit/reparat
asa ca sa se mai cultive si,,,neuronu,,,nostru
  • dandumitrescu25

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2014

  • Mesaj Privat
verifica sigurantele
  • S.Claudiu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2000 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2014

  • Mesaj Privat
cine are idee pentru a putea face conversie cu geamuri electrice fata la ce ar trebui sa fiu atent in momentul in care cumpar macara motras din dezmembrari.
Multumesc
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Sa cumperi cu tot cu instalatia din usi si sa fi atent la coduri sa fie de zafira si nu de astra pentru ca nu se potrivesc
Iti cumperi nituri de aluminiu , pui siguranta in tablou si cam asta este
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am o problema la zafira mea 2003 la usa spate dreapta.am inlocuit-o cu unsa de la dezmembrari...problema e ca asta de-am luat-o e electrica...si a mea era manuala(la manivela)...m-am apucat si-am inlocuit-o....insa am geamul intredeschis si nu pot sa-l inchid...!cum sa fac sa actionez macar pe direct motorasul...pe cele 2 fire maro-rosu(-,+)...le-am alimentat direct din baterie pe maro-rosu...dar nu misca...!ce trebuie sa fac sa nu raman cu geamul deschis peste noapte.ms!
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit in cele din urma sa scot carapacea de la motor cu tot cu rotor(aia de aluminiu-si cred ca mi-au sarit si carbunii atunci) si-apoi am putut ridica geamul cu mana si vad ca e destul de intepenit(adica nu cade nu e nevoie sa-i pun opritor)...zilele urmatoare o sa studiez problema cu motorasul asta mai in amanunt.
  • floreasandu54

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2001 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua dragilor...
Am un Frontera B , 2,2,DTi din 2002 , si daca m-ar poate cineva ajuta, dau o cisterna de bere....Smile

in mers, tam - nisam am auzit o bufnitura in spate .... dupa cateva minute am oprit masina si am vazut ca geamul de la usa spate sofer (stanga spate) ,este cazut complet in corpul usii, deci a cazut ca din pod, cu o bufnitura sonora...M-am intors din drum si acasa am desfacut capitonajul dar,.... nu am vazut nimic evident.. Mentionez ca actionand butoanele de comanda ale geamului , de pe usa , si de pe usa soferului , motorasul se aude cum incearca sa faca ceva si la urcare si la coborare, dar practic,...geamul se misca foarte putin pe loc , dar nu inspre in sus sau in jos.. Celelalate butoane de pe toate usile , functioneaza normal si functiile lor deasemena..
Ma poate ajuta cineva va rog foarte mult cu cateva sfaturi , de demontare , verificare...reglare, etc ?.
si mai operativ ar fi la tel 0723975167 , la orice ora !
va multumesc mult...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR