Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
de cind am spart oglinda masina mea e in greva. din aia turbata. in 2 zile am ramas fara inchiderea centralizata la o usa, fara ventilator, si in seara asta am observat ca nici becul de la DID nu se mai aprinde.
am scos becul si pare in regula. exista vreo siguranta sau alt loc ce trebuie verificat inainte de a cauta alt bec? becuri se gasesc la magazine?

multumesc pentru ajutor.


Ultima modificare facuta de Sezran la Mie 18 Mai, 2005 10:15 pm
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
verifica-l totusi Smile
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cum ai rezolvat cu inchiderea centralizata la o usa ?? (nu de alta dar si masina mea m-a lasat fara inchidere centralizata la usa stinga spate) Rolling Eyes


Ultima modificare facuta de sbirlut la Mie 18 Mai, 2005 11:43 am
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
n-am rezolvat. problema a aparut ieri si abia saptamina viitoare (daca am noroc) o sa ma ocup de ea.
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sezran, fara misto, treci pe la biserica ca nu e de glumit. Surprised
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ca sa fiu sigur dau dupa aia si pe la moschee si pe la templul evreiesc.
  • tonescug

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Becul de la DID e unul normal de ca si ala de pe bord si se gaseste la orice magazin de piese chiar si la alea de dacie e la fel ca becul din bordul de dacie. E un magazin pe Popa Nan coltz cu Calarasi, de acolo am cumparat eu asha ceva. Bafta
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
multumesc.
l-am verificat azi, pe lumina. e rupt filamentul. scap doar cu un bec. stiti cumva daca becul de la panoul de incalzire e la fel?

pentru ca nu am apucat sa trec pe la biserica, au mai cedat nervos doua usi. la plecarea de la servici doar usa de la sofer s-a mai deschis din telecomanda. am inceput sa cred in paranormal.

pina la urma mi-am facut curaj si am inceput sa demontez usa din spate stinga. dupa ce am scos minerul, am incercat sa vad daca merge inchiderea. culmea ... a mers. si la usa asta si la cea din fata dreapta. asa ca am pus minerul la loc si am lasat-o balta. de ce nu au vrut cele doua sa mearga pina cind am umblat pe acolo habar nu am.

apoi usa aia moarta. am dat vina degeaba pe cel care a tras aiurea de clapeta. am gasit firul rupt, acolo unde trece din stilp spre usa. arata rupt prin smulgere. partea ciudata e ca al doilea fir era ciupit si arata ca o taietura proaspata ?!?!?!? le-am reparat si acum am inchidere iar pe toate usile.

cu euforia succesului in nas, momentul de nebunie m-a pus sa incerc sa umblu si la ventilator. am reusit sa il desfac din suport, dar nu am reusit sa il scot de acolo.... si s-a facut si noapte. asa ca hai sa il pun la loc. ciuciu. nu reusesc sa il mai fixez bine. e un surub care nu vrea sa prinda....
nasoala rau pozitia pentru accesul la ventilator. ma dor miinile parca am fost batut Sad
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@sezran-poate merge doar cu niste aghiasma ...pana un alta......macar asa ramai cu masina Mr. Green Mr. Green Mr. Green
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
in masina e o sticluta cu apa sfintita. dar vad ca nu are efect. am avut niste ciondaneli cind mi s-a turnat peste tot prin masina cite putin .... poate din cauza opozitiei mele...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
bun, am rezolvat si ventilatorul. nu reuseam sa il prind pentru ca pe intuneric nu nimeream cu surubul in gaura. e o pozitie nasoala de lucru. si acum chiar merge: minareala de la rezistenta se dez-minarise asa ca am minarit-o la loc.

mai ramine sa fac rost de bec. la magazin au doar de alta forma, cu niste urechi in plus.

later edit: gata, au adus si bec din asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR