Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Happy_Maker

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cu totii cunoasteti amanuntele legate de noul Astra, dar exista printre voi cineva care a lansat deja comanda sau intentioneaza sa o faca? Intreb pentru ca eu sunt in aceasta situatie si din cate zic dealerii, nu sunt singurul... Wink
Oricum, tema e deschisa tuturor celor ce le place aceasta masina (eu unul am facut o pasiune pentru ea)

PS Felicitari celor care au avut ideea acestui site!
Skip ads

  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am vb cu dealeri de la noi din orash si ei zic ca Astra nou se face in 3 locuri diferite (2 in germania si 1 in belgia) si nu pot face fata la comenzi. dupa ce Astra H a fost prezentata la Salon Auto de la Frankfurt opel a primit intr-o luna 30.000 de comenzi si asta fara sa vada cineva masina aproape. fara drive test, fara macar un catalog mai detaliat Smile intradevar e o masina super. raport calitate/pret e foarte bun (cel mai scump model (2.0Turbo, elegance) costa 21.734euro DDP). astept sa vad si eu cum e. in 15mai merg la drive test.
  • Happy_Maker

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asa este! eu cand am fost la DiBas sa lansez comanda, adica acum 2 sapt, mi-au zis ca sunt deja peste 80.000!!!! de comenzi! Urmare: pt o comanda lansata in aprilie, am termen de livrare pe contract 120 de zile!!! Iti dai seama, e imens! Cred ca nici daca comandam o japoneza nu dura atat....Si apropo de asta, ce or fi facand acum VW cu amaratul lor de GolfV? Nu cred ca prea bine din moment ce imediat dupa lansare au introdus aer conditionat gratuit, nu-i asa?
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
hahaha ... corect. au dat lovitura cei de la Opel cu Astra H
GO GO OPEL!!!
Skip ads

  • gaurika

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Happy_Maker a scris:Urmare: pt o comanda lansata in aprilie, am termen de livrare pe contract 120 de zile!!! Iti dai seama, e imens!


fara suparare, dar acu' de cate ori pe zi te urci si te dai jos de pe pereti pana iti vine masina!? asta e masochism! Twisted Evil

(sorry, nu m-am putut abtine - m-am pus pe mine in situatia ta Smile )

PS: sa ai parte de ea si sa o stapanesti cu multa placere ... sunt convins ca nu o sa-ti para rau! Wink

PPS: in conditiile astea, cred ca raman la Astra Classic II Full Options ... mai ales ca au bagat si diesel 1.7 (cel putin asa apare pe site dibas) ... macar asteptarea la asta e maxim 60 de zile ... cu noroc ~ 20 ... asta e, stau mai prost cu nervii decat altii ...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Oricum, frati Opelisti, masinile "noi" (de orice marca...) nu prea e bine sa le cumperi in primele 6 luni dupa lansare, caci au o groaza de mici chestii de pus la punct, pe care numai exploatarea "normala" la client le poate prevedea, spuneti-va asta si... asteptati un pik Wink
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Azi pe Radio Total la emisiunea auto ziceau ca deja sint peste suta de mii si ceva de comenzi... Au depasit cu mult asteptarile (planu')...
sint curios sa vad statistici cu Golful 5...
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Golf e in buda, Opel e la CER Smile

sorin666 a scris:Oricum, frati Opelisti, masinile "noi" (de orice marca...) nu prea e bine sa le cumperi in primele 6 luni dupa lansare, caci au o groaza de mici chestii de pus la punct, pe care numai exploatarea "normala" la client le poate prevedea, spuneti-va asta si... asteptati un pik


AI DREPTATE SORIN!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR