Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • Darbo31
  • OP
  • 1 mesaje
  • din 18 Nov 2023
  • Insignia Sports Tourer 2019
  • Piatra-Neamt
  • Darbo31

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Piatra-Neamt
  • Masina: Insignia Sports Tourer 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2023

  • Mesaj Privat
Buna ziua !
Exista cineva pe forum care si-a montat incalzire stationara pe Insignia B ? Eu am luat legatura cu un reprezentant Webasto care mi-a spus, pe scurt, ca nu au cum la Insignia mea. M-am mirat, fiindca stiu ca la Opel exista si aceasta optiune ca dotare suplimentara din fabrica.
In consecinta, are cineva montat asa ceva ?
Multumesc !


MODEL: Insignia Sports Tourer 2019
MOTOR: 1.6 turbo benzina
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut din ce stiu optiunea asta a fost disponibila doar pe motorizarile GM adika pana la mijlocul lui 2018 sau ceva de genu. Cand sa trecut la motorizarile PSA aceasta optiune a disparut din configurator, sigur motorizarea de 1.6 este PSA. Deci e posibil ca omul sa aiba dreptate sa fie vre-o incompatibilitate intre motorizari de nu se poate monta !
  • Buru

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Darbo31 a scris:Buna ziua !
Exista cineva pe forum care si-a montat incalzire stationara pe Insignia B ? Eu am luat legatura cu un reprezentant Webasto care mi-a spus, pe scurt, ca nu au cum la Insignia mea. M-am mirat, fiindca stiu ca la Opel exista si aceasta optiune ca dotare suplimentara din fabrica.
In consecinta, are cineva montat asa ceva ?
Multumesc !

MODEL: Insignia Sports Tourer 2019
MOTOR: 1.6 turbo benzina


Salut!
Am fost interesat de montarea aceluiasi sistem "webasto", am fost la reprezentanta (pentru ca acest sistem tip webasto, il aveau la vanzare, pe site, fara a preciza detalii), au intrebat (in anul 2021) la producator (asa mi s-a spus), raspunsul fiind: pentru modelul grand sport 170 cp 2018 nu este prevazut acest accesoriu, nu se poate face montarea. Deci, reprezentanta nu si-a asumat montarea (chiar daca kitul era cumparat de la ei), au refuzat. Dar, se poate monta ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR