Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • PAlexandruRadu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Corsa 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Salut. Am luat o Corsa E 1.4 benzină dintr-un parc auto. Mașina fusese adusă din Danemarca și acolo a fost transformată în autoutilitară (pe certificatul de înmatriculare din Danemarca scrie că e dubă cu 2 locuri acum). Mașina are bancheta din spate cu centura de siguranță de pe mijloc, iar în bord apare când este conectată oricare dintre centurile din spate, deci partea electrică este ok. La macaralele de la geamuri le-a fost ruptă montura unde se pune mânerul, centura de siguranță stânga spate și ancorajul acela pentru rabatarea blanchetei lipsesc, iar centura din dreapta spate e tăiată, dar e acolo la locul ei. Mașina are numere roșii și nu are certificat de înmatriculare pe Romania. Ce am de făcut ca să o înmatriculez ca autoturism și să nu am probleme ulterior, să mi-o treacă drept autoutilitară?
  • M1568

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2024

  • Mesaj Privat
Incearca sa o duci la un ITP , dar nu cred ca sa ti-o treaca la cum ai descris-o... Macar are catalizator?
  • PAlexandruRadu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Corsa 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Are absolut tot mai puțin macaralele funcționale la geamurile din spate și cele 2 centuri de pe spate lipsă. Le-am comandat și o să le pun unde trebuie. În rest nu are lipsă nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR