Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
tox:
ai dreptate, dar tot vreau sa-ti arat un filmuletz facut inainte sa-mi sparg baia la aia alba, dni l-a vazut deja.

auzi mah, dar tu nu ai casco?!?!
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
casco ? cre ca glumesti Very Happy e masina de 13 ani Very Happy daca ar fi sa`mi faca cinva casco cre ca as plati 2000$ pe an

PS: mi-am pus in sfarsit tapiseria bej, e BELEA, piele rulez
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:mai pui cateva sute si iei vectra b. sau poti sa iei omega b lejer in banii astia chiar diesel. asta daca esti decis sa ramai pe opel. daca nu... ai de unde alege.


scuzati ca ma bag in discutie dar ... Shocked sigur??? ca eu as cam vrea sa o schimb.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
pai el are 5500 din cate am inteles. daca mai pui 4-5 sute gasesti sigur. Eu la 6000 gasisem vectra b '96 motor 170 cp V6 cum are Calin (motor) si arata super bine masina aia.
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ToX a scris:casco ? cre ca glumesti e masina de 13 ani daca ar fi sa`mi faca cinva casco cre ca as plati 2000$ pe an

Eu la Vectra din 92 plateam cam 10 mil pe an pentru full casco.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cu cat timp? ca intre 2001 si 2002 am avut si eu casco, dar dupa aia asigurarile au bagat chestia asta cu masinile mai vechi de 10 ani parca.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Se mai fac asigurari si la cele mai vechi de 10 ani dar pe sub mana... si nu la Allianz-Tiriac
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:pai el are 5500 din cate am inteles. daca mai pui 4-5 sute gasesti sigur. Eu la 6000 gasisem vectra b '96 motor 170 cp V6 cum are Calin (motor) si arata super bine masina aia.



frate, var-mi-o lucreaza la dibas, a avut opel, am avut toata familia opel, a dat-o si a luat bmw. ei, nu se compara cu opelu.
acu am dat-o si io, inmultesc banii si ....BMW scrie pe mine.

iar vectra B e varza la articulatii, uita-te in curte la service la opel, 60 % sunt vectra B, toate cu probleme la articulatii fatza(si computer unele)
la fel si vectra C, care la 50000 se schimba articulatia, daca ajunge pana la km astia
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:Se mai fac asigurari si la cele mai vechi de 10 ani dar pe sub mana... si nu la Allianz-Tiriac



se fac si la tiriac, sa stii!!!! la asiban nu se fac
io am avut la omniasig si era destul de putin....
dar iti zic sigur ca la tiriac se fac, are asta al meu la masina din 92 la tiriac
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiam. Eu am un var care are vectra b este in Italia si trage de ea la greu. Mari probleme nu a avut cu ea.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:Nu stiam. Eu am un var care are vectra b este in Italia si trage de ea la greu. Mari probleme nu a avut cu ea.



ai dreptate avand in vedere ca e italia...aia au strazi...
ce-ti zic, stiu, pt. ca vectra B era masina care o vroiam acu 2 ani, asa ca m-am interesat gramada, mai ales ca puteam sa iau destul de ieftin una lovita usor si sa o fac, aveam omu care sa ma tina la curent

vin vectre cu 200.000 km din afara si nu au nici pe draq. nici nu apuca sa le schimbe uleiul la noi, adica vreo 5-6000 km si le gasesti in curte la service.
adevaru e ca vectra B e o masina frumoasa (imi plac oglinzile care ies din capota....), dar facuta de straini pt straini.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
in buc. stiu ca sunt drumurile proaste dar nu este peste tot asa. De exemplu aici strazile sunt foarte bune, poate pe vre-o straduta laturalnica sa vezi gropi. Dar cred ca buna functionare a vehiculelor de afara nu se rezuma exclusiv la strazi ci, cred eu ca isi spune cuvantul si calitatea uleiurilor, combustibilului si subansamblelor de calitate.
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:in buc. stiu ca sunt drumurile proaste dar nu este peste tot asa. De exemplu aici strazile sunt foarte bune, poate pe vre-o straduta laturalnica sa vezi gropi. Dar cred ca buna functionare a vehiculelor de afara nu se rezuma exclusiv la strazi ci, cred eu ca isi spune cuvantul si calitatea uleiurilor, combustibilului si subansamblelor de calitate.



pai tu de unde esti, ca nu sunt la curent cu locatiile vorbitorilor de aici? Smile

si la noi s-a mai reparat cate ceva, dar uleiu nu are treaba cu articulatziile la care ma refeream io, iar eu sunt obsedat sa am suspensii jmechere. daca imi face balans cand ma bag stanga-dreapta prin trafic sau iau vreo curba cu viteza si simt ca fuge curu, ma fut in ea de masina....
asta era ideea
iar vectra B nu prea intra in conditiile de mai sus.
cu calibra de ex (aia alba) am luat curba dinspre neptun spre mangalia cu 220 la ora, nu e cine stie ce curba, dar daca vii cu alta masina te trage spre exterior la viteza asta. aia era superstabila
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Sunt din Giurgiu dar lucrez in Bacau de 2 ani si peste o luna sau doua s-ar putea sa vin sa lucrez mai aproape de casa in Bucuresti.

De care calibra alba vorbesti? de aia cu nr. de giurgiu tot cu way parca
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
De care calibra alba vorbesti? de aia cu nr. de giurgiu tot cu way parca[/quote]

a avut nr de giurgiu cand o avea var-mi-o, apoi am luat-o io si avea ot-34-way, dar cu toate ca era 8v, rupea pamantul (am vandut-o ca am dat cu ea intr-o bordura, singura data cand am baut la volan, si se strambase rau, din 1.04m cat trebuia sa aiba intre amortizoare mai avea decat 0.96m, deci se dusese ca draq)
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:asa si daca te duci la " pimp my ride " de pe un cunoscut post tv si bagi 200.000 $ in ea o faci de crapi langa ea dar parerea mea este ca am bagat cam multi bani in ea si fara sa se cunoasca mare lucru. iar in momentul in care am adus-o din punct de vedere tehnic in parametri (ca sa zic asa) am observat ca ar fi trebuit sa mai bag cel putin pe atat ca sa ii scot rugina de pe dedesubt aripi spate ,gauri in lonjeroanele spate si alte alea pe care sunt convins ca le stii mai bine ca mine. ( nu pentru ca ar avea a ta sa nu ma intelegi gresit ) Iar eu unul dupa cum am mai scris .....
arthurro a scris: Imi pare rau doar ca producatorul nu se gandeste sa relanseze modelul. cred ca as vinde-o si pe mama sa iau una


In concluzie sunt un fan al modelului.







frate , ai vazut cata tzeapa e cu pimp my ride?
cand da cadre de aproape au niste lufturi de tot dragul, si vopsea ca draq pe unele parti
si s-a intamplat sa o ridice pe una pe elevator, ei, pe dedesubt era muci, nu facusera nimic, a fost un cadru de 2 sec., dar deajuns cat sa-ti dai seama. deci nici aia nu-s prea grozavi, o fac doar de publicitate
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
nu cumva a cumparat-o de la o gagica Roxana ( a fost prietena mea pe vremuri ) avea jaf numarul? daca e aia am mers si eu cu ea. Super masina. A facut un frontal tipa cu ea la o luna dupa ce a cumparat-o.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:nu cumva a cumparat-o de la o gagica Roxana ( a fost prietena mea pe vremuri ) avea jaf numarul? daca e aia am mers si eu cu ea. Super masina. A facut un frontal tipa cu ea la o luna dupa ce a cumparat-o.



Smile
Smile
Smile
da frate, a ei a fost!!!
stiu ca si ea i-a tras-o, dar io i-am dat-o rau, nu mi-a tinut frana de mana la 70 la ora, si nu am mai avut timp sa redresez, eram si ametit oricum
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
stiu masina. a avut-o ceva timp.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR