Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ElSpa

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
salut, caut furtunul care vine din bara fata pana in airbox lav ectra C, eventual noi daca nu are nimeni sh....costa vreo 2 mil la opel, mi se pare enorm, sunt 2 bucati de plastic.

0722 340 642
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
In afara de aspect, sa sti ca nu face mare lucru "upgrade"-ul asta... Motoarele turbo isi trag cam cat aer au nevoie, nu e ca la aspirate.
  • ElSpa

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
cica in combinatie cu derestrictionarea airboxului si un filtru sport in cutie ar fi ceva daca ai catback ca evacuare (dar doar in varianta asta).

oricum as vrea sa o incerc Smile

mi-am comandat turbo-ul de vrx de pe ebay 700 euro, cica 100% compatibil cu z20ler/z20ler...am citit mult pe tema asta, sper a merite.

mapa are EDS pentur combinatia asta:

airbox derestrictionat + filtru sport + vectra intake, evacuare catback, vrx turbo = 289 CP Smile

baieti de pe AOC au scos 280 la roata in combinatia asta fara alte upgrade-uri (pistoane, intercooler sau cine stie ce prostii)

asa ca mam gandit sa am toate upgrade-urile gata pentru turbo-ul asta de la vrx...de aia ma chinui sa gasesc rahatul ala de furtun de vectra...o sa incerc si la dezmembrari...
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ma... acum putea sa isi puna si pozitii albastre si coada de rechin dar asta nu inseamna ca fac ceva modificarile alea...
Si eu am turbo VxR (de la vauxhall racing) de curand, daca vrei sa discutam adauga-ma pe yahoo.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR