Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariusD

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cumpar incalzire scaune (kit, butoane tot ce trebuie pt o astra g)
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cam greu, dar incearca pe la dezmembrari... Cred ca poti incerca o solutie after-market, universala si scapi pa in 100-150 lei
Bafta!
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
uite aici ceva interesant: http://www.be-loud.ro/produ...agic_heat_MSH-50/
aproape ca originalul. se monteaza sub tapiterie, etc. pretul este chiar bun.
  • deleted-4821

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a reusi sa bagi acele rezistente in scaun mai intai trebuie sa strici cate ceva... Sad Acelasi lucru l-am incercat si eu cu niste rezistente originale luate din dezmembrari,dar m-am lasat pagubas...
La Astra G cel putin daca te uiti cu atentie tapiseria scaunelor are un fel de "cusaturi" atat pe spatar cat si pe sezut.Acele "cusaturi" reprezinta practic un sistem de prindere a tapiseriei pe buretele din scaun.In burete exista niste tije ( sarme ) de care cu ajutorul unor inele este agatata tapiseria. Pentru a desprinde tapiseria de acele tije este destul de greu fara a strica ceva(pt incalzirea "sezutului"este necesara aceasta operatie,pt spatar nu).Cel putin eu am renuntat la ideea asta si am prins rezistentele cu "arici" de huse.Daca vrei sa cumperi rezistentele de noi si originale costa ~100E bucata (pt un scaun)si se vand cu tot cu perna (sezut ).La spatar treburile stau mai simplu...de aceea se vand doar cu perna
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
raman totusi la ideea ca ce am vazut eu pe beloud suna foarte bine. eu am scaune recaro. si chiar am prins la dezmembrari o astra in 3 usi tot cu interior recaro, tapiterie identica cu a mea. scaunele erau rupte dar l-am rugat pe cel de acolo sa ma lase sa le "cojesc" de tapiterie, ca sa am de rezerva (la recaro pernitele laterale se tocesc in timp). dupa ce am "cojit" scaunele rupte, am observat cum se face prinderea, si nu mi se pare chiar atat de grea introducerea rezistentelor pt. incalzire. cred ca la o firma de tapisat interioare auto s-ar descurca fara probleme/incidente.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR