Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • deleted-13334

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am un opel kadett din 90 14NV si va rog mult sa-mi spuneti cum sa dau sonda jos sa vad ce are de imi indica mereu plinu. nu stiu cum se face. singuru lucru pe care l-am facut a fost acela ca am scos mufa de la sonda iar indicatorul de la bord nu ami indica nimic.cum sa fac?
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sonda se da jos pe sub masina pe partea din spate dreapta.vezi ca trebuie sa ai rezervorul gol iar atunci cand scoti sonda trebuie scoasa intr-o parte.sincer nu stiu ce chei iti trebuie dar asa e la mine (astra f).presupun ca e la fel si la tine.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Acolo ai o pb.,intr-adevar,trebuie rez.gol,sau aproape.Dar inainte vezi contactele,sa nu dea la masa,ca atunci iti arata numai plin(vezi sonda de temp.,e cam acelasi principiu,daca da la masa,iti arata temp la maxim) Cred ca de acolo e,ca daca era sonda,nu se mai ridica pana sus.Daca totusi e sonda,se desface cu o cheie speciala,pe care sigur nu o ai,dar mege si cu ciocanul si o surubelnita mai mare,bati in ea,spre stg.,ca orice surub.Cand o pui la loc,mare atentie la garnitura,sa nu piarda benz,o poti ingrosa cu sapun semitopit.Ideal ar fi,peste garn.,silicon DE PARBRIZ,si nu altceva,pe care sa-l lasi sa se usuce 3-4 h,ca daca nu il topeste benzina.Sa nu incerci cu cele uzuale,ca nu tine nici unul.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR