Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Va rog sa-mi iertati stangacia deoarece sunt proaspat "navigator " pe forumuri, si poate fac unele greseli, insa va promit ca pe viitor ma voi corcta.
De curand mi-am achizitionat o Vectra C, 1.9 CDTI, fabricata prin noiembrie 2004, si am o problema in ceea ce priveste accesarea computerului de bord. Mentionez ca am facut rost si de instructiunile in limba romana (pe cele in germana le aveam) dar tot nu reusesc.
Accesez meniul de pe levierul din dreapta volanului si imi apar mai multe meniuri: instructiuni, selectarea unitatii de masura, data/ceas, etc.
Cand vreau insa sa accesez submeniurile de la "instructiuni", il accesez pe acesta si imi apar tarile, dau OK si pe acestea dar ma intorc inapoi la "instructiuni".
Singurele meniuri din calculator pe care le pot accesa sunt: unitatea de masura (units), data/ceas si climatronicul.
Va rog frumos sa ma ajutati sa accesez si consumul de carburant (absolut, mediu, instantaneu), autonomia de mers in Km, etc.
Va multumesc si va urez "La multi ani!" si un an nou fara evenimente rutiere nedorite.
  • dmikel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
La tine nu este activat computerul de bord. Trebuie sa mergi la o reprez. Opel cu Car Pass-ul si ti-l vor activa. In Bv la Opel Victoria a costat 55 RON.
Cauta ca s-a mai discutat pe forum problema aceasta. Se pare ca asa vin din fabrica, cu comp. de bord neactivat.
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Iti multumesc pentru ajutor, ma speriasem deoarece masina este second hand (recent am cumparat-o din Germania doar ce terminase leasingul) si ma gandeam sa nu fie ceva dubios la mijloc.
  • steff29

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la Gold Platin mi-au cerut 165 lei ca sa-mi activeze BC-ul . Am programare maine dimineata. Teapa nu?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
da
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR