Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • pegas1999

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut tuturor
sunt nou pe acest site
va rog sa ma sfatuiti daca merita sa achizitionez un vectra c elegance cu caracteristile mentionate in titlu sau sa optez pt varianta de benzina 1,8?
am inteles ca urmeaza sa apara noul vectra=insignia in toamna, chiar nu stiu ce sa fac.
va multumesc anticipat pentru sfaturi.
ps nu au pe stoc ce vreau si astept 3 luni
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Ca si posesor de vectra pot sa-ti dau cateva sfaturi. Eu am 1.8 si pot sa-ti spun de acest motor. Am facut cu masina 10000 si pot sa spun ca motorul se comporta foarte bine. Consum in Bucuresti mediu de 13 si extraurban de 7 in conditile in care nu ma feresc sa duc masina si in 5500 de ture cand e nevoie. Motorul trage bine. Oricum in Bucuresti ambele motoare pe motorina nu o sa-ti scoata sub 10 consum si afara sub 6 si avand in vedere ca motorina e chiar mai scumpa ca benzina, reviziile la fel si pretul de achizitionare a masinii e mai mare, eu as inclina spre benzina. Cu diferenta de pret as mai adauga optiuni pe masina. Acum totul depinde de cat de fan esti al motorinei. Eu nu sunt asa ca poate e doar o parere subiectiva. Opel Insignia nu cred ca va aparea la vanzare mai devreme de 2009 si eu nu as cumpara o masina mai devreme de cel putin doi ani de la lansare.
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu zic sa-ti iei un 1.9 diesel 150 de cai, te asigur ca consuma mai putin de 10 in oras, iar in afara iti consuma in jur de 6-7 asta in regim normal....cu talpa grea te duce spre consumuri mai mari, dar in nici un caz cat benzina.... gandeste-te si la devalorizare, benzina se devalorizeaza mult mai repede decat un diesel....tu decizi, bafta
  • pegas1999

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru informatii.
oricum sunt in situatia in care nu mai stiu ce vreau.
am la dibas un fost coleg de scoala si m-a sfatuit sa-mi iau 1,9 120cp pt ca este f. echilibrat motorul si uzura in timp este f mica, ceea ce nu se poate spune despre cel cu 150cp.
despre benzina nu stiu ce sa cred, mi se pare cam mare consumul.
ps. tot de la el am aflat ca se va comercializa din toamna insignia, o lanseaza in iulie si prin sept. - oct. ajunge si pe la noi.
sunt buimac
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR