Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cel mai bine il invit din nou pe Radu sa posteze cat consuma a lui... eventual cateva detalii despre diferentele dintre C20NE-C20XE si nu in ultimul rand C20LET Smile pe care il are la ora actuala montat. Eu unul am fost impresionat de felul cum trage motorul turbo in raport cu XE-ul meu Sad
Skip ads

  • NeSeCeul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Trage bine rau LET-ul nu are nici o treaba cu SFI-ul sau ECOTEC-ul , eu stiu doua masini care au pe ele LET-ul , un vectra galben si un kadett care fug rau de tot, amandoi au ajuns pe la 270-280 de cai dar bat usor masini de 250 pana la 300 de cai asa ca este o capodopera mototrul asta turbo.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Andrei ne spunea duminica (erau Radu si florinike acolo) ca nu are decat 240 de cai pe Kadett-ul lui turbo Sad sau nu la acela faci referire...
  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Ce sa mai vorbim.... Motorul e o mare bijuterie tehnica........
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu prefer INCA un motor MARE si ASPIRAT (nu turbo...) de ce nu un V6, echilibrarea sa este incomparabila, cuplul liniar, consumul... "previzibil" Wink
Si... sa fim seriosi, motorul "turbo" este o extrapolare cat se poate de "standard" a popularului SFI, nu e o a 8-a minune a lumii, desi este deosebit de reusit... Laughing
  • NeSeCeul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2005

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:Andrei ne spunea duminica (erau Radu si florinike acolo) ca nu are decat 240 de cai pe Kadett-ul lui turbo Sad sau nu la acela faci referire...

Ba da corect Kadett-ul lui Andrei dar sigur 270 de cai nu stiu daca o avea ca nu la pus pe dinotest dar vreo 250-260 dupa parerea mea tot are asta cand e in toate apele lui Laughing dupa parerea mea, si asta o spun ca a cam batut masini de 250-260 de cai.
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa zic, decat ca ultimele doua motoare ale mele consuma f putin. acest LET pe care-l am pe masina imi ia in oras 9-10 l/100km si in afara, la 3000 de ture consuma 5,6 l/100km.nici eu nu am crezut prima data, dar asta e consumul si cine nu crede poate sa se comvinga.
intradevar, la turatii mai mari de 3000 rot/min consumul creste f mult fatza de XE, aproape dublu...
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
despre kadett-ul lui andrei, nu stiu ce sa zic, poate cand ai mers tu cu el avea 270 de cai(zicea ca a avut o data si mai multi), dar acum avea maxim 240cp. am mers cu el si nu tragea cu mult mai bine decat calibra mea, asta tinand cont si de faptul ca masina lui are cu cateva sute de kg mai putin decat a mea.
  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Da dar fiecare spune cate ceva si pana la urma deviem de la subiect...
Deci cine are motorul asta pe masina il rog sa spuna el cat coonsuma in oras si in afara (((in functie de mers))) Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR