Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Stie cineva cum mai e drumul asta?
Skip ads

  • ady68ady

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 ????
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Gavriil a scris:Stie cineva cum mai e drumul asta?

bun dar aglomerat. atentie la animale in ungaria eu am tras-o.mi-a sarit o caprioara la 130 la ora, in apropiere de ABONY.NU TE PREA AJUTA NIMENI.
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
drumul e bun, s-a mai reparat cate ceva la el fata de cand am fost ultima data acum 2-3 ani. toata problema sunt tirurile care ingreuneaza circulatia, formandu-se in spatele lor coloane semnificative, uneori destul de greu de depasit.
  • Tzache_rxn

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira 2000 cdx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sunt ca ìn palmà din Brasov pìnà aproape de vamà.
Problema cìnd am fost eu ...ìn August era pietrisul pus pe sosea ìn anumite zone in mod exsagerat si tiristii care merg ca nebunii .
Sora mea si cumnatu au plecat ìmpreunà ìn aceeasi zii fiecare cu masina lui si au ajuns amìndoi cu parbrizele cràpate.
Altfel dak mergi seara si ai masina buna e ok cu aglomeratia.
Nu e exsagerat si ai unde sa te bagi in depasiri.
Skip ads

  • ionelangel

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ocoliti centura. mai bine o luat prin centru. eu cand am trecut de Bors, nestiind drumul, am urmat primul indicator spre Cluj. Greseala mare am facut, ca m-a trimis pe centura. Pana sa ajungi pe drumul european ti-ai stricat masina. traseul pe care l-am facut (referitor la topic) a fost .........Cluj-Oradea-debrecen-Miskolc-Budapesta............ (bineinteles ca m-am ratacit prin Budapesta


pentru cine stie germana, foarte util este www.web.de, de unde poti scoate trasee foarte bune, cu poze, indicatoarele intalnite etc. Naspa e ca de cum te apropii de Romania nu prea mai corespund sau chiar lipsesc indicatoarele de pe strada cu cele de pe foaie (trasa la imprimanta).
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
chiar daca poate ocoliti putin, va recomand Timisoara-Cenad-Szeged-Budapesta - drumul este excelent si liber, cu exceptia orasului Szeged+centura Szeged
  • Tzache_rxn

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira 2000 cdx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am fost odata prin Budapesta si m-am ìnvìrtit de nebun.
Sunt aiurea indicatoarele.
Pàrerea mea e cà nu merità sà o luati prin Budapesta-Wiena..chiar daca multi zic ca e autostrada si mergi lejer....
Dacà respecti limita de viteza nu cìstigi prea mult.
Eu am facut mereu strada mai scurta http://maps.google.com/maps...amp;z=10&om=1
Si am scos cel mai bun timp.
Daca se trece la orele potrivite nu e nici trafic nici politie...se poate merge lejer , de multe ori chiar peste limitele de vitezà dacà và obisnuiti cu putinele locuri in care de obicei sta politia ( mai mult ziua ).
Eu am ìncercat pe cìt posibil sà fac Ungaria si Austria de seara pìnà la primele ore ale diminetii cìnd ìncepe calvarul.
Dacà prindeti orele de trafic ...degeaba faceti acest traseu.
Ultima data am fost prin Budapesta si am coborìt pe la Erd....ìnsà cum am pierdut mult timp ràtàcit prin oras....am nimerit afara de pe autostrada exzact cìnd plecau multi la muncà....Austria m-a prins ziua....
  • ionelangel

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si eu am urmat o harta chiar foarte detaliata stuttgart - iasi. Toate bune si frumoase pana la budapesta. Harta cica ocolea Budapesta, dar ......... oricum frumos oras, trafic "romanesc", drumuri proaste dar oameni curati si civilizati. 2 ore m-am invartit pana am ajuns pe M3 parca.
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Multa lume se rataceste in Budapesta Very Happy , daca nu vreti sa vedeti neaparat orasul budapesta si nu doriti sa va rataciti , mai bine tineti indicatoarele pentru masinile de mare tonaj , alea precis nu va baga prin centru si nu va pierdeti Smile .
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cluj - Oradea
Bunisor drumul dupa standardele romanesti, la intrare in Oradea NU alegeti varianta de mers pe centura cu toate ca suna bine dar e proasta si bineinteles plina cu camioane, jmecheri si alte animale imputite cu pretentiii de homo sapiens.
O informatie off topic dar zic eu foarte utila legata de ocolirea orasului Tirgu Mures este varianta Ungheni - Acatari.
Nu sint indicatoare prea multe bineinteles dar cel mai usor va orientati dupa tiruri sau oricum masini grele ca toate o iau pe acolo si se merge foarte bine. Mai sint ceva gauri pe marginea drumului dar daca nu mergeti cu peste 120 (cu toate ca este tentant) le vedeti in timp util.

Oradea - Budapesta ( via Puspokladani - nu cred ca am scris corect dar oricum ma mir si eu ca am retinut)
Nu e autostrada e drept dar calitatea drumului e buna si chiar foarte buna pe alocuri; sint si zone cu doua benzi, banuiesc ca vecinii nostrii se pregatesc sa ne mai dea inca o data clasa construind o a doua autostrada spre Romania cea populata din pacate cu romani.

Singura problema ar fi radarele ca sint cam scumpe si "nici nu vorbesc romaneste Wink "

Aha si cind va apropiati de Budapesta si nu aveti treaba in oras urmariti M0 care e centura Budapestei si e varianta ideala de mers spre Viena sau Balaton sau ce mai e pe acolo de vizitat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR