Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • FeS

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Vreau sa ma duc la cineva in Castilenti (langa Pescara) in Italia.
Nu am mai fost niciodata plecat peste granita.
Spuneti-mi pe unde sa ma duc, cat costa vignetele si unde trebuie sa le cumpar si unde am voie sa folosesc detectorul de radar si unde nu.
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
S-a discutat despre aceasta ruta aici
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai,cel mai simplu ar fi sa-ti iei un GPS,ca daca n-ai mai iesit,esti mancat--ma refer la drum .Ai toate sansele sa te ratacesti,si la unguri si austrieci nu-i ca la Valcea,sa intrebi pe `cineva`.Dupa indicatoare te orientezi mai greu,mai ales pe centura Budapestei,si daca ai luat-o aiurea,aiurea te duci.E de la sine inteles sa nu o iei pe la sarbi.Iesi pe la Nadlac,(faci plinul intre ARAD si NADLAC)si cum ai trcut la unguri IEI VIGNIETA,costa cam 5-7e.Vezi,nu stai la coada de camioane,te duci pe langa ele.Daca ai plinul,in 4-5 ore iesi in Austria,nici nu 3 sa cobori in HU.Intre timp tii indicatorul de Budapesta,dupa care de Viena.Intri in A pe la NICKELSDORF,unde cumperi iar vignieta.Vezi ca aia de la SHELL ,imediat in dreapta,sunt niste japcari,mai rau ca romanii ,zici ca esti in gara la TITU.Nu mananci si nu iei nimic de acolo,(doar vignieta),intri la un peco serios,gen OMV,sau BP,o sa le vezi langa autostrada,ai indicator.Detectorul nu ai de ce sa-l folosesti,mergi cu 130 linie.Unde e limitare de vit.,acolo e si radar,.Ai vreo 3 pe stalpii dintre benzi(in HU),NUMAI unde-i indicatorTe descurci tu--Nu te puie dracu sa uiti farufile stinse,sau sa opresti pe banda de urgenta,ca ti-o furi rau.Si sa nu bei nici apa rece,ca-ti strici concediul... Mr. Green
  • FeS

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Un Gps o sa-mi iau mai mult ca sigur ca ai dreptate as fi "mancat".
Iti multumesc pt informatii dar te rog zi-mi cat e si vigneta in Austria?
E legal detectorul de radar in vreo tara prin care trec?
Skip ads

  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Argesene daca-ti iei Gps sa nu de dracu sa cumperi harta europei ti-o dau eu GRATIS si configurata cu camerele video de supraveghere din europa !.Nu te costa nimik...poate decat drumu pana la mine acasa.
  • iuliantanase

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE,16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut...sfatul meu e sa nu opresti pentru gaz nicaieri in HU.Intra pe plin in HU si da'i tzeava,ca daca te opresti undeva pentru gaz pe la Istvan,posibil sa iti para rau.Mie mi'a parut...nu scump,cam de 50 E Crying or Very sad

drum bun si ai grija!

iulian
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR