Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
e sfi 16v pt ca noul proprietar este Teo, fost-ul calibrist BOH, si il stiu de vreo 10 ani de zile Very Happy
  • alex102

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2005

  • Mesaj Privat
felicitari tocs... acum avem 2 variante... imi raspundeti si mie de V6 sau schimbam numele topicului in "way'u vechi si nou" ?
  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am mers o singura data cu o vectra A v6 si mi-a placut.comparativ cu xe-ul meu mi-a dat senzatia de cuplu , de mai multa forta cu toate ca la liniuta a incasat-o.v6-le urca mai lejer in ture,parca,nu ai senzatia ca e fortata atunci cand te dai la ea, pe cand xe-ul urla de zici ca se sparge motorul la viteze mari.proprietarul masinii zicea ca mananca cam 12 mediu dar a recunoscut ca in oras nu prea se da la ea.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
hai ca ma bag si eu in seama (salutare MGM), vectra WAY era tare doar cu doru la volan (cel care a avut-o primu si a facut-o cunoscuta), tot el e si in filmuletzu recomandat mai sus, la volan.
am avut-o si eu inainte sa o ia Teo, vreo 3 zile pe acasa si m-a lasat impresionat, la vremea aia eu avea ALZ-ul care isi lua distanta de la vectra.

oricum nu mai e ce a fost si nici nu o sa mai fie, cred

in legatura cu V6, era o vectra V6 in targ din 95 (aia cu airbag) la 3700, iar pe autovit e o calibra la 4200 de sibiu, dar e din valcea.....in fine, cam dubioasa. oricum tot ce am vazut V6 pana acum erau cam cu 1-2000 mai ieftine ca SFI-ul, deci intr-adevar fuge lumea de ele.... ori consumul, ori fiabilitatea
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Din ce am vorbit cu un mecanic de la o reprezentanta Opel, V6 -le este un motor stabil dar necesita mai multa atentie decat XE-ul, am inteles ca ar avea ceva probleme la radiatoarele de ulei. De pe alte forumuri adunate... XE-ul este mai usor de modificat in sensul unei cresteri semnificative a puterii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR