Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salut!Sunt mai nou pe forum.In max 2 saptamani o sa-mi iau un Opel Vectra.De fapt deja am gasit unul in oras la mine,insa as vrea sa mai vad masini si preturi si in Vitan.Cel din oras de la mine are motor de 2000 cmc,an de fab. 1994,16 V,AC,full electric,genti magneziu,cauciucuri noi.Arata ff. bine(si e si negru). Laughing Problema este ca are 211.000 km.Mi se par cam multi.Este cam scump la 4500 E?Oricum am vb cu proprietarul si a fost de acord ca in prealabil sa mergem in service pentru o verificare.Si acum intrebarea:ce anume sa verific in service?Va rog sa-mi dati amanunte.Ce este foarte important sa verific.Acelasi lucru o sa-l fac si daca ma duc in targ.Neaparat vreau sa ma duc cu masina in service.Va rog sa ma ajutati.Astept nerabdator raspunsurile voastre.
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
vezi ca au mai fost post-uri pe tema asta. da si tu o cautare.
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
pai verifica din bara in bara. bot > coada. Partea mecanica: pivoti, bucsi, burdufe planetare, flanse amortizoare, amortizoare (sa nu fie curse), rulmenti, capete de bara directie, caseta de directie, etc. Caroserie - rugina praguri, arcade aripi > mai ales spate, lonjeroane fata spate > lovituri, indoituri, rugina. Un ciocan de auciuc pt a lovi usor caroseria in zonele mentionate. Dak suna mai a...gol, vezi sa nu fie smirghel sau fibra de sticla frumos vopsite in loc de metal. Rotile exterior interior lovituri, deformari. Frane - placute, tamburi. Frana de "mana" cat de bine tine, sub masina dak e lesinata sau sta intinsa... Cauciucul care imbraca pedalele de frana si ambreiaj spune multe despre utilizator. Motor si cutie viteze - aici... poate e spalat frumos si nu apar la prima vedere pete de ulei, etc. Dar mai las si pe alti colegi de forum sa spuna mai departe. Nu ma pricep asa bine ca unii din ei Smile. Si partea electrica, tot asa, hai baieti ajutati omu' sa isi ia Opelu' sa ramana cu noi.
Nu te grabi. Ce daca e negru? E originala culoarea? Daca nu, intreaba-l de ce a vopsit-o? Pune-i multe intrebari si p'orma intreba-l din nou aceleasi lucruri, dar cu alta formulare a propozitiei. Poate il zapacesti si spune tot!
211.000 km poate reali poate nu...de cand e in tara? cati proprietari a avut?
Succes.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc Radu!Asa o sa fac.O sa intreb cat mai multe.De luat Opel Vectra imi iau sigur,deja sunt nebun dupa asa ceva.Pe 2 iulie vin in Vitan,(am inteles ca e targ si sambata) ma uit si acolo.Am fost si la Focsani,vreau motor de 2000 sau 1800 cmc,cu AC din 94 sau 95.Cat credeti ca e normal sa dau pe ea?Abia astept sa pun pozele aici.
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca un pret corect pt ce vrei tu in stare f. buna este aprox 4500 Euro. E posibil chiar ca cea cu motor de 2.0 sa fie putin mai ieftina.
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
marius radu a scris: ...de cand e in tara? cati proprietari a avut?
Succes.


Daca are toate actele masinii.
Vezi ce fel de proprioetari a avut masina inainte - persoane fizice sau juridice (firme de taxi).
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
daca tot vii in vitan iti recomand sa ai langa tine pe cineva care se pricepe la masini... vorbeste lumea ca cele mai avantajoase oferte sunt la masinile facute din doua - trei masini diferite Sad IEFTINE si bune
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asa o sa fac.O sa vin cu cineva care se pricepe.Insa mi-a ramas mintea la Opelul de care am scris mai sus.A fost adus in tara in 2001.Pe carte sunt 2 proprietari,actualul si un fost primal al unui sector din Bucuresti.Insa masina vad ca are nr de Buc. b-xxx-lul.Asta e nr.O sa sap mai adanc sa vad despre ce e vb.Mi se par cam multi km 211.000,insa daca sunt reali...
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sper sa nu fiu off topic...vezi la service poat iti face o verificare a compresiei motorului...culoarea nu ma prea entuziasmeaza personal...vara dak o lasi la soare te ard ochii cand intri in ea....pana bagi ac transpiri pe tine..eu am luat astra caravan din 95 cu 4300, cu un pic de rugina in pragul drept spate si la oala rotii de rezerva, dar fara prea multe dotari...de fapt dotari standard...bafta..pretul e bun pt ca in general vectra sunt mai scumpe decat astra...de ce ..nu stiu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR