Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  • bees

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Ascona 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va salut! sunt nou pe forum(ca postare)si am rugamintea de a ma indruma cat se poate de sincer ,intr-o problema ,si anume:
Posed un opel ascona b(cred) in doua usi,din '79,motor 1.3,cu RAR pana in luna mai 2008,in stare buna de functionare(o folosesc zilnic),am si gpl(neomologat dar merge super) si nu sunt hotarat daca sa renunt la ea,sau sa investesc 1500-2000 euro sa o vopsesc si sa ii umblu si la motor si aspect interior.Daca ma duc peste 3500 ture,se da la ulei(destul de bine-1l la 500 km).Consumul pe gpl este intre 8 si 10%.Acestea fiind spuse,va rog un sfat sincer...ce sa fac?
Multumesc deacum celor ce vor da putin din timpul lor liber,sa imi dea si mie un sfat!
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
depinde cat iti place masinutza eu unu asa vinde-o si as opta pt un vectra a sau astra acum doar u stii asta e doar parerea mea Wink
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ai pus gresit intrebarea in intrun loc nepotrivit! hotarirea o iei tu in functie de resursele financiare.

o asemenea masina nu se merita modificat, daca o poti aduce in stare initiala sau aproape va avea valoare mult mai mare decat daca ai modificao gen tuning!(sa tuneze masina orice 'haskilopat' poate dar sa o readuca la viata putini!).

O asemenea restaurare poate iesi scump de tot!si sa iei in calcul si timpul ce il vei petrece restaurando + scule si ceva inclinatie spre mecanica.
ia legatura cu @kirin, @walker ei te pot indruma asupra investitiei (cam cat te poate scoate piesele, de unde sa procuri piese).
Si alta data vei posta la Clasice, ca vei primi un raspuns mult mai rapid si la subiect!
  • bees

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Ascona 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2007

  • Mesaj Privat
va multumesc,si intradevar trebuia sa scriu la Clasice.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR