Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Ascona
  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
da e cu haion exact ca si a ta dar este alba astazi m-am dus si am vazuto arata bine le are pe toate pe ea ! are si instalatie de gaz pe ea ! motoru arata bine care este interesat de motor merita ! ma duc sai iau rezervorul ! ca din cate am vazut se potriveste la a mea sper ! la ascona c si mai iau mai multe prostii ! ar tre sa te grabesti daca vrei ceva de pe ea! ca tipu mia spus ca deja sunt cereri !
Skip ads

  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Csaby mai ai nevoie de platforma aia pt portbagaj? este o ascona ca si a ta pt dezmebrat in faget! cred ca o are asa am vazut eu dar incearca si suna si vezi iti las nr de tel al tipului cu masina! 0730780941 daca mai ai nev de ceva sunal ! eu am fost si iam luat rezervorul si toba ! si ma mai duc sa iau cate ceva pe maine !
  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
m_veselie a scris:Csaby mai ai nevoie de platforma aia pt portbagaj? este o ascona ca si a ta pt dezmebrat in faget! cred ca o are asa am vazut eu dar incearca si suna si vezi iti las nr de tel al tipului cu masina! 0730780941 daca mai ai nev de ceva sunal ! eu am fost si iam luat rezervorul si toba ! si ma mai duc sa iau cate ceva pe maine !



maine la ce ora meri? intra pe mess si da 1 buzz
  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
csaby ai fost la ala ? eu vreau so vand pe a mea daca stii pe cineva la care ai tre un ascona !?
Skip ads

  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
imi tre 700 de euro pe ea ! imi pare rau ca o dau dar trebe so dau ! la cat am bagat in ea este putin 700 euro! dar vreau so dau urgent are toate actele la zi ! o sa pun ceva poze ! dar nu cred ca stiu sa le pun !o sa vad eu ce fac !
este neagra ,coupe motor de 18 de pe un vectra din 93 omologat, eu am luat-o intr-o stare jalnica am pus-o pe picioare cat de cat
  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
m_veselie a scris:imi tre 700 de euro pe ea ! imi pare rau ca o dau dar trebe so dau ! la cat am bagat in ea este putin 700 euro! dar vreau so dau urgent are toate actele la zi ! o sa pun ceva poze ! dar nu cred ca stiu sa le pun !o sa vad eu ce fac !
este neagra ,coupe motor de 18 de pe un vectra din 93 omologat, eu am luat-o intr-o stare jalnica am pus-o pe picioare cat de cat



pai oune poze sau sa facem cumva sa o vad schimb + dif nu vrei ? am fost de am luat ceasu de bord ca era cu turometru si na al meu e fara

unltimul pret la almeu ii 1800
  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ma in privinta pozelor numa maine! vreau so dau cu cash ca imi tre ca vreau sa ma duc dincolo dupa alta ! si imi tre urgent io cred ca merita 700 findca numa vreo 500 am bagat eu in ea tot ce am pus pe ea este nou in afara de rezervor restu sunt noi ! pe bune merita !poate vrei so vezi ce zici ? daca ai timp hai so vezi ! sunama maine daca vrei 0762271789
  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
tamburi, telescoape,capuri de bara,delcou cu fise, bujii,termocupla,garnituri, bucse, am schimbat multe pe ea! caseta de direstie am un set de placute de frana noi si un set de bucse ! crde ca merita 700 euro
Skip ads

  • basa stefan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Ascona 1986 16 n
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut
e binevenita sectiunea de Ascone, acum sa va spun ce ma doare: am nevoie de un calorifer pt Ascona c din 86 si daca stie cineva de capacelele acelea de pe blocul motor , am pierdut unul(se pare ca a ramas apa peste iarna in motor si mi la puscat).
Sunt din Petrosani Hd
  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
basa stefan a scris:salut
e binevenita sectiunea de Ascone, acum sa va spun ce ma doare: am nevoie de un calorifer pt Ascona c din 86 si daca stie cineva de capacelele acelea de pe blocul motor , am pierdut unul(se pare ca a ramas apa peste iarna in motor si mi la puscat).
Sunt din Petrosani Hd



pacat ca nu esti din caj ca aici deja stim cateva ascone ce se dezmembreaza Very Happy
  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
m_veselie a scris:ma in privinta pozelor numa maine! vreau so dau cu cash ca imi tre ca vreau sa ma duc dincolo dupa alta ! si imi tre urgent io cred ca merita 700 findca numa vreo 500 am bagat eu in ea tot ce am pus pe ea este nou in afara de rezervor restu sunt noi ! pe bune merita !poate vrei so vezi ce zici ? daca ai timp hai so vezi ! sunama maine daca vrei 0762271789



am o rugaminte nu dai ceva detali de fel de motor si din ce an ii pe el (ala schimbat ma refer )
  • m_veselie

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1986 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ma este un motor de 1.8 de pe un vectra din 93 este omologat tot !
dar de ce te intereseaza ?
Skip ads

  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
m_veselie a scris:ma este un motor de 1.8 de pe un vectra din 93 este omologat tot !
dar de ce te intereseaza ?


pai ma intereseaza ca mi-a cam fatat motoru cu astenia asta de primavara si avand in vedere ca opel o produs 3 tipuri de motor pentru din 1981 pana in1988 pentru ascona si a pastrat linia pana 1996 cea ce se numea deja vectra, aici m-am referit la motorul de 1,6 i ,bineinteles clasa e mult mai mare ...... ma interesa codul motorului si modelul de vectra de pe care s-a luat
mersi .......daca ai putea sa i-mi spui seria motorului din cartea masinii sa stiu ce mi se potriveste ca nu merge ori ce de pe vectra desi e identic la milimetru pot saimi apara probleme la cutia de citeze fiind 3 modele pe 6 tipuri de mototizari
de ex cutie f13 sau cutie f 16
ms
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cred ca masina era un vectra a iar motorul sigur e c18nz.din cate stiu e singurul motor de 1.8 ce s-a pus pe vectra in anul ala.imi car scuze daca gresesc.
  • alinnicola

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut , am si eu o mica problema , am un opel ascona din 88' modelul Jubilee , motor 1.8s - E18NV/S18NV ( 62kW - 84 cp ) , l-am cumparat acum 4 luni din germania , la inceput parea sa fie ok , a fost lipsa ulei la cutia de viteze si o planetara obosita sa zic asa , problemele acestea s-au rezolvat , am facut un drum de italia dus - intors , si la viteza de 120 km/h nu mai tragea in treapta a 5-a , in treapta a 4-a puteam sa-l fortez pana la 130-140 dar..dadea semne ca..nu se alimenteaza sau ceva , am avut mici probleme cu fisele , nu am cumparat altele ci le-am inlocuit cu altele tot second , motorul merge foarte rotund , sta la relanti ( 900 rpm +/- 50 rpm ) se tureaza pe loc , dar in sarcina nu mai vrea sa urce in turatii , inainte trageam 100 km/h in treapta a 2-a , acum urca doar pana la 80 km/h , asemenea si in treapta a 3-a , spune-ti o parere ce ar putea fi ? va multumesc
  • alinnicola

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Doriti informatii motorizari ? Ascona C - Vectra A ?
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
salut.se aprinde vrun bec in bord ca la masina asta
ai un carburator pitburg la care nu gasesti asa usor
un mecanic sa se priceapa ai si ecu si poti face testul
cu agrafa daca se aprinde becul,pina atunci verifica
filtrul de benzina si de aer si turul si returul de la
benzina.
  • alinnicola

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da , e un carburator Pierburg 2EE ( ecotronic ) , la relanti se tureaza fara nici o problema , in sarcina e problema , nu se aprinde nici un bec in bord , filtru de aer si de benzina acuma le-am cumparat , le pun azi , ma gandeam sa nu fie cumva distributia , masina are 87.000 km si i-a fost schimbata distributia la 45.000 , cu masina nu sa prea umblat se afla intr-o stare foarte buna
  • alinnicola

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
scuze , nu la relanti, se tureaza usor cand nu e in sarcina
  • alinnicola

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si..sunt probleme cu pompa de apa , am cumparat si pompa de apa si curea distributie in caz de.. , dar pierde antigel pompa de apa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Ascona

Chestionar

merita sa aduci de dincolo o masina pentru piese
da 56%
nu 13%
e si asta o solutie 23%
nu esti sanatos 6%
92 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR