Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Care e parerea voastra in compararea unui Opel Tigra TwinTop si un Maserati Spyder care ajunge la 283 km/h iar acceleratia 0-100km/h este de 50 sec, in timp ce un opel tigra ajunge la o viteza maxima de 205 km/h? Merita ceva Euro mai mult o Maserati? de ordinul sutelor de mii de euro? Pretul e dat de calitate dar totusi nu e mai tare o masina nemteasca decat una italiana? ce ziceti de PRS si ESP? care asigura un grad mai mare de siguranta? la care din ele e mai performant? Cabina pentru pasageri a Tigrei TwinTop este foarte rigidã, ceea ce asigurã spaþiul vital maxim în cazul unor accidente _ OARE? ma cam indoiesc de asta.... astept parerea voastra facand insa abstractie de pretul fiecarei masini!
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Buna si bine ai venit....In primu rand comparatia facuta de tine nu isi are sensul....Masserati nu se compara cu Opel din nici un punct de vedere....nici al performantelor, nici al confortului, nici al pretului Wink
Tigra twintop este o masina "de dama ", acceptabila ca pret, usor de condus, cu aspect dragut si performante mai modeste.....Eu zic k ai fi putut mai bine sa o compari cu Peugeot 206 cc, Citroen C3 cc, poate cu Honda S2000 (nu stiu sigur daca asta e masina Very Happy ) sau Audi TT cabrio....din masinile astea ai cam aceleasi performante, confort si performanta.... Cool
Pe cand Masserati....e o masina de vis....care te lasa Shocked .....E o masina de lux , o masina cu performante foarte mari, foarte scumpa si care ia ochii mai ceva ca o femeie pe o insula plina de barbati Laughing Wink ....parerea mea este ca daca o primesti cadou si iti permiti sa o intreti ia-ti Masserati.....daca nu ....stick to Tigra Laughing

PS:nici dacia lu bunicu din 65 nu ajunge la suta in 50 sec .... Wink Mr. Green
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Tigra are 4 stele EURONCAP, dar la testele respective eu inca nu am vazut Maseratti... Cat despre siguranta la o decapotabila, fie si cu acoperis rigid... Nu stiu ce sa zic... Poate daca are rollcage...
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu as alege un London Bus Covertible ! Nu de alta, dar e de 2 ori mai scump si mai sigur ca Opel si Maseratti la un loc!
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR