Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
De ford fiesta nu zice nimeni nimic? Parerea mea, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar e mai masina Fiesta. Ca vechi posesor de ford, pot sa va spun ca astia stiu sa faca masini. Am mers si cu fiesta nou ( nu cu facelift ) si m-a incantat mult mai mult decat corsa mea 1,2 Confort ( 2002 ). Regret ca nu am avut destui bani sa-mi iau o fiesta. Garantia de 4 ani (parca) fara limita de km spune ceva... Daca ai ocazia sa-ti iei o fiesta nu mai sta pe ganduri uita Opel. Am mai spus si pe alte sectiuni, e primul si ultimul pe care-l cumpar.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
O intrebare oarecum off-topic... Cati km mergeti pe an, nu de alta, dar la 10 000 masina pe motorina nu prea se amortizeaza, iar daca circuli mult prin tara, vrei o masina mai mare... Question
In alta ordine de idei, nu cred ca trebuie exagerat cu rodajul, efectele unui rodaj neglijent se vor vedea... la al treilea proprietar Rolling Eyes (in ipoteza foarte probabila ca putini din cei care cumpara masini noi le tin "pana la moarte")
  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu nimic de Ford Fiesta dar intradevar garantia de 4 ani este ispititioare.
Probabil ca nu exista pe aici posesori de Fiesta care sa intervina in acest topic.De mers media mea anuala este de 17000 km.Cind am ales Corsa eu unul am cautat o masina care sa-mi inlocuiasca vechiul Cielo si care sa nu consume asa de mult.De mers merg pe acelasi drumuri pe care le-am facut
si cu Cielo si pot zice ca Corsa isi face pina cum treaba cu brio.
Eu cind am ales sa cumpar Corsa am facut o comparatie intre Cielo / Corsa CDTI / Suzuki Ignis GC si-n final am ales Corsa datorita consumului,a disponibilitatii pieselor de schimb fata de Ignis.
  • panig

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am corsa 1,3 cdti 46000 km supermultumit de ea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR