Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=PBruyuXNSj4 ;
http://www.youtube.com/watch?v=I02eJQIs5Fw
http://www.youtube.com/watch?v=SN9eabGPZIs

Noutati .
Skip ads

  • jessie

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Rekord 1972 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2008

  • Mesaj Privat
am si eu un opel rekord 1900 din 72 sau mai devreme (stiu ca au adus-o in tara in 72 deci se poate sa fie mai devreme).....daca este cineva interesat sa o ia.....nu arata grozav la exterior dar stim cu totii ce tabla are......daca ii pun baterie si cele 2 roti fata care sunt desumflate merge si sa circuli doar ca eu prefer sa o vand cuiva decat sa stiu ca ajunge la remat....deh are valoare sentimentala........asa ca rog pe cei pasionati sa imi spuna daca au nevoie......daca nu.......trebuie sa ia calea remat-ului din pacate.
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
jessie: radu - 0726 527 533 - ce motor? 1900? hai suna-ma, sau da-mi un mesaj privat si discutam? a si un pret la ea?
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
e vorba de un Rekord C, nu? au fost facute doar pana in '71. hai suna-ma si vedem ce iese, ok? repet, pret? si locatia Rek-ului. poate il si vedem pe 'mosh'. Smile
Skip ads

  • jessie

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Rekord 1972 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2008

  • Mesaj Privat
e cam ciudat sa sun la ora asta.nu am un pret la el deocamdata v-a trebui sa ma consult si cu cei din familie(nah eu fiind mai tanara m-au pus pe mine).mi-au zis ca e din 65 si sunt in bacau.cat despre poze imi e si rusine sa spun ca nu am dar as putea face maine.
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
jessie, eshti fata? Smile iarta-ma, dar pe aici nu gasesti decat baieti, fiind un teren cu jucarii de ale lor. iar Smile
oricum, bine ai venit printre noi, aici gasesti numai oameni de bun simt. totusi, gandeste-te la un pret si fiind vorba de Bacau, iar eu fiind din Bucuresti, un portofoliu de fotografii chiar nu ar strica. '65? e rekord C sau cumva scrie pe el si Olimpia? ok, ne auzim maine, dar dupa 13.30 -14.00, da?
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
da-mi mai multe detalii, daca tot vad ca inca mai esti on line.
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ai mesaj privat
Skip ads

  • emil 77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut,

sunt adi din Sannicolau mare, 62 km de la timisoara,scuze ca intervin dar mai rar pasionati ca tine.

eu am un opel din 57, cu motor original, etc si am vrut sa-l restaurez dar am renuntat. Poate ma ajuti tu, vreau sa-l vand.

salutare
adi
  • emil 77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am uitat topicul este: opel 1957

scuze pt interventie.

cu stima
emil
  • radu rotaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut si respect Emil. pasionat eu? da, dar p'aici chiar gasesti pasionati in adevaratul sens al notiunii. sa te ajut sa-l vinzi pe batran? hmm, cum naiba? 57 zici? chiar? hai sa incercam...pentru inceput, poze, ok? apoi mai vedem, da? respect. uite si fetita mea...



  • emil 77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare,

nu vreau sa fim off topic, te rog sa vezi pe Opel - Classics topicul opel 1957. nu vreau sa deranjez.

ps:felicitari pt fetita,merita toata atentia Cool visam si eu la inceput cand am cumparat batrana doamna, dar am pierdut startul, si vreau doar sa ajunga la un pasionat de opel rekord olympia P1 din 57, sigur un rand de piese prinde bine, ca doar nu se mai fabrica din 60.

stima si admiratie
emil
Skip ads

  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru munca depusa, pe viitor poate reusesc sa vanez si eu un record c, si o sa te mai bazai cu intrebari. Daca esti membru retromobil si ai o masina omologata ca masina de epoca, poti sa-mi spui aprox cat te-a costat toata afacerea. m-am uitat pe siteul lor dar nu am gasit nimic de taxe, banuiesc ca exista.
  • emil 77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare,

vedeti topic opel 1957 de pe opel classics

numai bine
emil
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Citeste intai f bine procedura de atestare dupa care daca tu crezi ca poti raspunde la toate cerintele poti sa ma intrebi si despre taxe, pana una alta daca masina ta nu este originala , completa si cu un aspect perfect ( a se citi ca si cum ar fi iesit acu o luna din fabrica ) mai ai de lucru , nu vreau sa te descurajez dar in baza atestatului de vehicul istoric ai niste facilitati fiscale si cred ca nimeni nu vrea sa fie acuzat de vreo frauda fiscala .....

Cu stima deosebita ,
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Citeste intai f bine procedura de atestare dupa care daca tu crezi ca poti raspunde la toate cerintele poti sa ma intrebi si despre taxe, pana una alta daca masina ta nu este originala , completa si cu un aspect perfect ( a se citi ca si cum ar fi iesit acu o luna din fabrica ) mai ai de lucru , nu vreau sa te descurajez dar in baza atestatului de vehicul istoric ai niste facilitati fiscale si cred ca nimeni nu vrea sa fie acuzat de vreo frauda fiscala .....

Cu stima deosebita ,
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
vazind aceste imagini mi-am adus aminte de masina pe care am invatat sa conduc si apoi ceva mecanica. Opel rekord 1700 model 68 berlina 2 usi, schimbator de viteze la mana, culoare unicat (bleumarin metalizat). parintii mei au avut una din 1968 pana in 1998. a fost adusa nou nouta si cred ca vreo 20 de ani nu a stiut decit benzina si ulei. extraordinal de fiabila. pacat ca nu am mai pastrat-o.
  • emil 77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
opel din 57 vrea cineva? pt piese, da-mi adrese de mail si va trimit pe mail pozele.

numai bine
emil
  • mihneag22

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ad dori sa stiu daca mai este valabil anuntul de vanzare pentru rekordul alb din 1967, anunt dat pe retromobil cu ceva timp in urma.

Cu stima
  • walker

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1969 25H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
S-a vandut in BV .

Respecte ,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR