Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am observat ca posesorii de opel au o doza de agresivitate(de neinteles pentru mine)in legatura cu prezentarea altor tipuri de autoturisme.Ok, pot accepta asta.

Totusi as fi curios daca ar putea cineva sa imi explice citeva din defectele ce au facut si obiectul garantiei in cadrul firmei OPEL.

Modele:CORSA -casetele de directie si timoneriile
VECTRA C-radio cd,bratele spate,bieletele caseta,amortizoarele de spate,casetele de directie,pompele electrohidraulice de servo,tampoanele de radiator racire(modificate ulterior),CIM-urile etc
ASTRA G-compresoarele de aer,alternatoarele

si pe motorizari :

Z10XE,Z12XE-consuma multa benzina si distributia pe lant face zgomot din cauza intinzatoarelor hidraulice--"risnite" curate
Z16XE-motor mic pentru VECTRA C la care schimbi EGR-uri ,sonde lambda,module de aprindere si consuma si 2-3 litri de 5w40 de la schimb la schimb
Y17 DT-la care te lasa pompa de ulei cind nu te astepti,la fel si calculatorul pompei de injectie ca sa nu mai vorbim de fenomenul de pompaj al motorinei in calculatorul central...
Y20 DTH-la care schimbi debitmetre si valvule pneumatice de te saturi,mai schimbi si turbina dar si pompa de injectie,siemeringuri injectoare+furtune retur
Z17DTH-scapa injectoarele pe retur+crapa pompa de inalta....
Si multe altele pe care posesorii de OPEL (a doua masina a Romaniei)le stiu cu siguranta ca s-au lovit de aceste probleme si au dat bani ca sa le rezolve....

Daca ma insel va rog sa ma corectati ,dar accept numai pareri de oameni maturi si cerebrali .....
Skip ads

  • saratik

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pe langa probleme enumerate de tine la diferitele tipuri de motorizari m'ai putem adauga inca multe defecte cruciale dar problema nu cred ca o reprezinta autoturismul in sine ci modul in care e ingrijit si utilizat. Oricum la orice marca de masini intalnim defecte (unele chiar mai grave, faimosul caz cand la 120km/h unui audiq7 i s'a desprins roata din cauza calitatatii unui material) . Orice padure ascunde uscaciunele ei . Totusi romanul alege Opel ptr calitate/mitul fiabilitati (de la mecanicul de colt pana la reprezenta auzim zeci de povesti) si pretul care este accesibil. (avem 10.000 euro ,in loc sa luam loganul m'ai bine un opel mai vechi) . Marea maj a oamenilor cand cumpara o masina nu se gandesc cand se strica pompa de ulei/injectoare/calc injectie) si de ex nu toti posesesorii de Y17dt au probleme cu masina,unii chiar au 250.000km fara probleme. Fiind asa de raspandite in romania piesele de Opel au un pret mult mai mic fata de bmw/audi/volkswagen si ne permitam sa luam sh o pompa. O masina se cumpara in functie de posibilitati si cei care au obtat ptr opel (marea maj) isi pot permita sa faca reparatie . Oricum nu putem compara opel cu alte firme , totusi ramane o masina ptr sectorul mediu cu tot cu probleme ei .
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Arata-ne tu masina care nu are probleme si o sa o cumparam toti. Dar scuze, deja ne-ai aratat ce vinzi ......
Probabil ne consideri fraieri, si ca nu am reusit sa ne dam seama ca tu faci reclama mascata si incerci acum sa dregi busuiocul cu acest topic, dar sincer te inseli. Eu unul nu mai vad rolul acestui topic atat timp cat avem "Probleme tehnice" si in care regasesti tot ceea ce soliciti tu sa ti se spuna. Sau asta e tot o metoda de sondare a pietii si pe baza careia sa faceti strategia de marketing. Zero lei investitie, rezultate mai mult decat concludente si la obiect. Bravo, ai potential.
In alta ordine de idei, problemele pe care le-ai enumerat tu sunt in mare masura la masini SH, cu km f multi (fara numar) si cu explatare indoielnica, asa ca nu iti pune baza pe aceste informatii in eventualitatea unui studiu mai elaborat.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Toate maşinile au probleme, inclusiv cele vândute de tine. Spre exemplificare, un freelander 2,
sau
http://www.masini.ro/forum/...0/freelander-TD4/
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Z10XE,Z12XE-consuma multa benzina si distributia pe lant face zgomot din cauza intinzatoarelor hidraulice--"risnite" curate

Pai daca te iei dupa km din bord 80,000 care evident ca nu sunt reali e normal sa tacane mai rau ca un diesel, real toate au peste 160,000km.
Modele:CORSA -casetele de directie si timoneriile

La timonerie nimeni nu o curata si greseaza, modelele noi au o protectie ca sa nu mai intre mizeria.
Z16XE-motor mic pentru VECTRA C la care schimbi EGR-uri ,sonde lambda,module de aprindere si consuma si 2-3 litri de 5w40 de la schimb la schimb

Aici sa stii ca e treaba ca masina nu are km aia, mai pune tu mcar 100,000 si nu uita ca fostii proprietari au facut schimb ulei la 30,000km, e normal sa manince ulei dupa ce ti-ai batut joc de ea. EGR si sonde lambda tot de la ulei se trage. Bobina e facuta de Dephi, dar se pare ca au renuntat in favoarea lui Bosch.
Mai pot continua dar nu are sens.

Orice masina are defecte tipice si care nu tin neaparat de proiectant ci de furnizorii de subansamble.
Tu uiti ceva, in Romania sunt mai multe Astre F de exemplu decit Hyundai, Jaguar, Land Rover la un loc.
Uite clasament de fiabilitate:
Este oficial! Modelele japoneze sunt pe primul loc in ceea ce priveste increderea fiabilitatea in ultimii 10 ani. Motivul este simplu. Un studiu realizat de compania independenta britanica Warranty Direct dezvaluie faptul ca marcile nipone domina un top 100 al ultimului deceniu in ceea ce priveste calitatea masinilor produse de acestea.
Astfel, nu mai putin de 16 modele din primele 20 apartin constructorilor japonezi, in conditiile in care studiul a vizat peste 50.000 de modele din toata lumea. Studiul britanic este foarte util pentru cei care au un vizor un model second-hand, deoarece principalul criteriu in stabilirea ordinii in top a fost media frecventei de defectiuni care a aparut pe perioada vietii fiecarui model.
Honda Accord a reusit sa se situeze pe primul loc, constructorul nipon adjudecandu-si alte doua pozitii in top 10, prin Civic (locul 6) si CR-V (locul Cool. Una dintre cele mai surprinzatoare pozitii este cea ocupata de Toyota Corolla, model care se afla abia pe locul al 91-lea (in conditiile in care Toyota este prezenta cu patru modele in primele 20). Nici Mazda MX-6 nu sta mai bine, pe locul 97. In schimb, “fratele” MX-5 a reusit o clasare excelenta: locul al treilea.
Cel mai bun loc ocupat de un model non-japonez este al 13-lea, prin Jaguar X-Type. Germanii apar abia pe locul 25, cu Mercedes SLK, in timp ce un clasic al marcii, S-Klasse, se afla doar pe locul 90. Lista este incheiata de Porsche Boxter (pozitia 100).
Iata lista completa a modelelor aflate in Top 100
LOCURILE 1-10
1 Honda Accord
2 Subaru Forester
3 Mazda MX-5
4 Mitsubishi Carisma
5 Toyota Yaris
6 Honda Civic
7 Nissan Almera
8 Honda CR-V
9 Toyota RAV4
10 Nissan Micra

LOCURILE 11-100
11 Lexus IS 200
12 Mazda 626
13 Jaguar X-Type
14 Toyota Land Cruiser
15 Volvo S/V40
16 MINI (BMW)
17 Suzuki Vitara
18 Mazda 323
19 Toyota Carina E
20 Saab 9-5
21 Lexus LS400
22 Ford Ka
23 Rover 45
24 Hyundai Lantra
25 Mercedes SLK
26 Citroen Xsara
27 Ford Cougar
28 Subaru Impreza
29 Skoda Octavia
30 Audi A4
31 Nissan Primera
32 Toyota Avensis
33 Volvo 850
34 Opel Corsa
35 Seat Toledo
36 Volkswagen Golf
37 Daewoo Lanos
38 Fiat Brava
39 Hyundai Coupe
40 Mitsubishi Shogun
41 Rover 25
42 Mercedes CLK
43 Fiat Marea
44 Ford Focus
45 Peugeot 106
46 MG TF
47 BMW Z3
48 Hyundai Accent
49 Volkswagen Polo
50 Fiat Punto
51 Opel Zafira
52 Mercedes C-Klasse
53 Volvo S60
54 Toyota MR2
55 Mazda 6
56 Ford Puma
57 Opel Astra
58 Opel Omega
59 Chrysler Neon
60 Audi A2
61 Ford Fiesta
62 Ford Mondeo
63 Vauxhall Corsa
64 Citroen Saxo
65 BMW 3 Series
66 Vauxhall Vectra
67 Isuzu Trooper
68 Mercedes M-Klasse
69 Subaru Legacy
70 Rover 400
71 Fiat Ulysse
72 Mercedes E-Klasse
73 Renault Clio
74 Toyota Celica
75 Peugeot 306
76 Peugeot 406
77 Volvo S70
78 Rover 75
79 Daewoo Matiz
80 Peugeot 206
81 Mazda MX-3
82 Vauxhall Tigra
83 Seat Ibiza
84 Peugeot 106
85 Renault Megane
86 Peugeot 406
87 Saab 9-3
88 Audi A3
89 BMW X5
90 Mercedes S-Klasse
91 Toyota Corolla
92 Seat Alhambra
93 BMW Seria 5
94 Daewoo Nubira
95 Alfa Romeo 145
96 Saab 900
97 Mazda MX-6
98 Jaguar S-Type
99 Daewoo Leganza
100 Porsche Boxster

  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
off topic:Vad ca nimeni nu intelege ca nu vind nimic....Daca as vrea sa vind ce spuneti voi oricum nu as cauta aici clientii...

Vorbeam de interesul pentru masini in general....iar cind dealerul OPEL din Constanta va organiza evenimente cu mare placere voi merge...dar ei sunt prea zgircici(nu participa la nici o expozitie).

Este adevarat ca toate masinile au problemele lor dar ce m-a nemultumit este greutatea cu care constructorul a remediat problemele de proiectare.

Bratele spate de Vectra C-din 2002 pina in 2005 au avut sute de fise de garantie si abia dupa 3 ani au considerat ca bucsile de teflon au o problema si au schimbat modelul...de ce asa tirziu la o masina din gama de lux?

Toata lumea stie ca la Y1T DT apar lipituri reci pe ECU pompa injectie....au marit cantitatea de cositor pe lipituri?
Au modificat sistemul de ansamblare al fuliei pompei de ulei ca sa nu se mai trezeasca omul pe drum cu zgomot si lipsa de presiune ulei?

Si multe altele...

Ca posesor de Opel aceste lucruri m-au deranjat si singurul lucru care mi-a stat in putinta a fost sa il vind.Daca constructorul nu face nimic pentru mine...eu de ce sa imi bat capul....Ca si comunitate voi puteti sa faceti mult mai mult in acest sens dar ....am observat ca nu foarte multi sunt "open mind".

Va doresc mult succes!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dealerii Opel nu se inghesuie la diverse evenimentre ca masinile lor se vind. Altii care nu au cota de piata si au masini scumpe gen Jaguar, Land Rover etc. e normal ca fac si pe dracu' numai sa stirneasca vinzarile.
Eu zic sa nu comparam cit de bine stiu sa vinda unii sau altii.

Opel a trimis multe Field Remedy dar daca ai nostri nu isi bat capul sa le citeasca e alta treaba...cite asa numite reprezentante comunica defectele aparute, cer lamuriri ? Nici una ! Ei stiu numai sa schimbe ulei, filtre, placute, daca ai o masina ceva mai veche nici nu te primesc.

Spui de Fiat ? La ce masina Opel ai pomenit tu ca sa pice ECU (plin cu apa) dupa ce speli motorul ? Cele mai multe ECU defecte la Fiat se gasesc din pacate.

Nu mai pune atitea poze cu masini lustruite si fete ca nu asa se vede calitatea masinii sau serviciilor oferite plus ca se citeste greu topicul.
Le voi sterge ca sa putem discuta la obiect, fustele nu intra in dotarea masinii.
Dan

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Acesta nu este un site de blamat Opel. Daca mai continui, eu cu mana mea iti sterg subiectul. Sunt satul de oameni care au Opel si-l injura (in loc sa-l intretina), atunci de ce nu-si iau Rolls (ca Maybach-ul si Bentley-ul se strica si ele)?

LE: Corect, Dane. Asta voiam si eu sa scriu, ca sa nu mai spun ca nici macar nu a micsorat pozele ca sa nu vedem niste strambaturi.
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
off-pai el nu le vinde ...le face poze..nici alea de buna calitate... Laughing
  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pai ...tocmai asta e problema!

De ce OPEL ignora toate aceste semnale?....Pentru ca vinde oricum(chiar fara marketing).
De ce vinde oricum?.....Nu sunt cumparatorii exigenti?Nu sunt atenti la calitate?...Nu cred asta.Poate ca toate nemultumirile lor dispar aiurea in vint si cind vad ca se lupata cu morile de vint se lasa pagubasi...si atunci producatorul si dealerul face numai ce vrea el.

Fotografiile au fost automat micsorate de forum(cine vroia sa le vada la marimea lor dadea dublu click) si au fost puse numai cu scopul de a demonstra ca nu vind nimic si ca nu sunt injectat numai pe o marca de masina.Pentru a putea ajunge la masina care ti se potriveste cel mai bine trebuie sa le cunosti pe toate.

Principiul "open mind" vad ca nu este prea cunoscut pe acest forum.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ba, e foarte cunoscut. Suntem foarte open minded. Cand e vorba de Opel.
Scuze, dar asta e un topic dedicat opelistilor. Daca tu crezi ca vei avea succes aici laudand alte masini.... get real...
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mai intai, incearca sa cauti astfel de probleme, undeva intr-o tara, Germania, fa o paralela intre drumuri, combustibili, mentalitati.
Acolo si nu cred ca numai acolo, oamenii isi aleg masinile in functie de destinatia dorita, soselele de acolo nu au gropi, namoale , praf, benzina e benzina, motorina e motorina, iar acolo daca in carte scrie ca trebuie revizie, pai revizie ii face, nu ca aici , dai in sute de gropi, bagi motorina vai mama ei si cari cu corsa caramizi, tragi de ea sa o omori si pe urma te plangi ca masina aia nu e asa fiabila.
Si pana la urma urmelor, e fier, din cand in cand mai si pica.
CIne nu vrea probleme, exista autobuze, troleibuze, metro si mersul pe jos.
Skip ads

  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
jE a scris:ba, e foarte cunoscut. Suntem foarte open minded. Cand e vorba de Opel.
Scuze, dar asta e un topic dedicat opelistilor. Daca tu crezi ca vei avea succes aici laudand alte masini.... get real...


Deci...putem vorbi si de problemele pe care le genereaza OPEL?Nu?Sau povestim numai de cit de incintati suntem si de ce roz e viata cind te lasa masina in drum?
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Aici sunt discutii generale. Nu inteleg atitudinea voastra...
Peste tot toata lumea ridica in slavi ce are el si critica ce are altul... Ce daca avem Opel ? Nu inteleg aceasta adeziune fata de aceasta marca. Da, avem opel insa daca exista ceva mai bun de ce sa fim inchisi ?
Nu stiu cati dintre noi ne-am documentat 3 luni despre modelul de Opel care l-am luat cat si despre toate alternativele care le-am avut si am luat decizia ca varianta Opel e mai buna. Din cati cunosc NIMENI nu a facut aceasta comparatie..
E ca si cum s-ar duce cineva sa isi ia masina din Germania si vine cu o Astra si injura VW, dar daca venea cu un Golf injura Opel si lauda VW.

Haideti sa fim putin mai deschisi la minte si sa nu mai laudam fieru nostru doar pentru ca e al nostru si e mai cu motz.
Da, toate masinile au probleme insa haideti sa nu mai discutam despre problemele Opel cat si despre problemele de la celelalte marci sa vedem care e cea mai buna alternativa la Opelurile noastre si daca se merita schimbarea.

Din cate vad asfalttango este cat decat documentat sau are legatura cu dealerii. De ce ii inchideti gura ? Doar pentru ca critica marca masinilor noastre ? Poate chiar merita sa fie criticata. Haideti sa ii auzim parerea si decidem (argumentat nu dupa instinct) daca are dreptate sau nu.
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
de acord cu slick.
am avut opel, a fost o masina care m-a satisfacut. de aceea mai exista si acum un opel in familia mea, un corsa din 2008. insa nu ridic Opelul in slavi. sunt masini mai bune decat opel si masini mai slabe decat opel pe lumea asta.
acum nu stiu daca eu personal o sa-mi mai iau opel vreodata, ramane de vazut.

cred ca e human nature sa lauzi ce ai, sa-ti creezi un confort psihic ca ai facut alegerea cea mai buna. asta cred ca e explicatia.
  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu vreau sa critic nimic ....spun doar ce s-a intimplat in realitate (mie sau altora apropiati).Ca fost propietar de OPEL (vreo 3 modele) consider ca sunt indreptatit sa imi exprim parerea.
Stiu ce inseamna KAMSAS mai mult decit va inchipuiti si chiar si alti dealeri si ca exemplu citi din voi stiu ca in perioada 2003-2006 toti delaer-ii au chemat la campanii recall KALOS-ul cu 2 axe cu came pentru a li se inlocui toate supapele...Deci se poate si mai rau decit OPEL

Nu consider ca am laudat nici o marca (iar pozele au fost pentru relaxarea celor foarte incordati)dar daca asa este perceputa participarea mea pe forum eu nu ma consider DON QUIJOTE....
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca intelegem extremismul ca pe un mod de abordare a problemelor, inseamna ca nu suntem cu nimic mai presus decat o gramada de saraci cu duhul. Prin extremism inteleg orice lipsa de nuanta in mentalitate si exprimare.In principiu, parerea mea este ca suntem pe un forum in care oricine (in limita bunului simt, bineinteles) isi poate spune un punct de vedere, indiferent de cat de argumentat este.Oare nu de asta suntem aici, sa ne dam cu parerile despre cate in luna si in stele?In aceeasi ordine de idei, ma refer si la opel.Intr-adevar, subscriu la ideea ca omul isi cumpara ce isi permite iar opelul este o masina cu un raport pret/calitate extrem de atragator.Hai sa nu dam in cap omului care a initiat acest topic, sa respectam opiniile lui (prin asta neintelegand ca suntem de acord cu el, bineinteles) si sa incercam sa privim lucrurile asa cum sunt, nicidecum ca un atac pe fata la aceasta marca a noastra, a tuturor celor de aici. Nu incerc decat sa "incit" la echilibru si la o tratare matura si realista a tuturor celor de aici si a opiniilor lor, care, ne place sau nu ne place, nu concorda intotdeauna cu ale noastre Smile
Ideea de reclama mascata...hmmm...nu stiu ce sa zic...in mod normal nu are ce cauta aici, pe acest forum.Aceasta "promovare" a unei manifestari de prezentare a unei alte marci nu mi se pare atat de "criminala".Chiar nu vad rostul unei gandiri de genul acesta...cata vreme exista o clientela destul de diferita de cea de opel...ma rog, poate s-a regandit marketingul pe lumea asta Smile...o sa revin cu alte idei d-astea..."pacifiste"
Al dvs., cu stima, mihai_b
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Avind in vedere subiectul pozele nu isi gaseau rostul, nu aveau nimic comun cu discutia.

Orice producator cu scaun la cap cauta rezolvarea eleganta a calitatii si fiabilitatii masinilor produse. De exemplu Opel a luat motoare de la Isuzu, Fiat, Renault, caroserii de la Suzuki. Fiat a folosit motoare de Peugeot chiar daca aveau si ei diesel destul de bun...
La VW era o chestie clasica cu cremaliera geam care fiind din plastic de rupea si cadea geamul jos, chiar un coleg a patit asta si la 1 noaptea cauta garaj ca nu putea lasa masina asa in strada. Abia dupa 3 ani le-a venit mintea la cap si au pus metalica.
La Renault aripile fata sunt de plastic, toti le injura ca la cel mai mic impact crapa.

Deschisi la discutii suntem dar ca sa spui ca Opel face masini proaste, nu remediaza repede defecte de fabricatie e cam aiurea, toti sunt la fel. Masini fiabile le au japonezii dar problema lor e ca piesele se gasesc cam greu si mecanicii de la noi nu le cunosc.

De asta eu am preferat pentru nevasta Agila, sasiu japonez de Suzuki simplu si fiabil cu un motor de Opel Z10XE care face putine probleme. In oras folosesc un Tico, asta masina fiabila si piese moca.
  • asfalttango

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CONSTANTA
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Avind in vedere subiectul pozele nu isi gaseau rostul, nu aveau nimic comun cu discutia.

.

Fotografiile aveau rolul sa intareasca faptul ca nu fac reclama pentru nici o marca.Si nu am inteles de ce a fost inchis thread-ul cu celelate fotografii....si fara nici o explicatie.Sincer incepe sa imi para rau ca am promovat acest forum pe site-ul meu.Informatii mai multe obtineti de la Mr.OPEL caruia i-am trimis si un PM in care imi exprimam nedumerirea pentru inchiderea thread-ului fara nici o notificare.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Slick tata!exista si altceva mult mai bun ca opel..aici te las pe tine sa scrii care sunt...dar, trebuie musai sa fie si ceva banisori in buzunare pt acel "ceva" mai bun...
daca am avea un venit de 10 000e/ luna, sunt sigur ca nu mai cumpara nimeni opel sh cu milioane de km in bord(vazuti sau nevazuti)....
si totusi parca mai exista un topic cu "ce masina ai dori sa ai?"
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR