Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Bara sau spoilerul se prezinta in urmatoarea situatie: coltul din stanga este infundat pe o portiune de ~15cm liniar chiar in drept cu dunga spoilerulul, vopseaua este crapata dar nu desprinsa, nu este nici un fel de deplasare/schimbare geometrica in asezarea barii. Ce stiti de costurile unei astfel de reparatii: indreptare, revopsire sau un spoiler nou sau sh, daca exista. Am remarcat ca spoilerul este de fapt o masca de plastic iar dedesupt este polistiren.
P.S. Pozele le-am pus in garaj".
https://www.clubopel.com/alb...ic.php?pic_id=862


Ultima modificare facuta de BAC la Mar 16 Aug, 2005 8:53 am
Skip ads

  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salutare! Am patit si eu ca tine(m-a lovit una..) si am procedat la inlocuirea spoilerului. Un spoiler nou, original, este in jur de 16 mil. vechi+suport spoiler 1,7 mil vechi; restul sunt mici cheltuieli in comparatie cu asta. Daca te multumesti cu un spoiler produs sub licenta este la jumatate din pret si il ai repede, celalat dureaza cam 6 zile pana il aduce. Ai sa fii si mai norocos daca il gasesti sh. In principiu du-te la un meserias sa-ti spuna ce ai de cumparat, daca mai este ceva afectat. Bafta!
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am CASCO la BCR Asigurari. Sunt curios cum vor reactiona. Stie careva care sunt modalitatile de despagubire?
  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Te duci cu procesul-verbal de la Politie si dovada de reparatie la asigurator, completezi ceva formulare pe acolo si inspectorul o sa-ti spuna cum vei proceda. Ai doua variante: daca se respecta asiguratorul tau, ar trebui sa aiba un service cu care lucreaza si in acest caz tu nu vei da decat acolo ceva la baieti(o bere, doua...) si cazul celalat sa-ti spuna sa-ti repari masina unde vrei si sa vii cu chitante si facturi fiscale pentru decontarea banilor. Asta este tot. Oricum ai de alergat la greu ptr. doar o bara. Bafta!
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
se repara foarte usor si fara chit
dai jos bara o incalzesti cu un pistol cu aer cald si o modelezi ca pe plastilina ....
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eee, nu e chiar asa simplu, dar se repara relativ usor. dupa indreptarea prin incalzire, mai sunt necesare retusuri cu chit si vopsea.
avand in vedere ca ai casco, nu se merita sa il repari totusi, schimba-l cu totul.
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
daca ai casco spargel si tu cu un ciocan si le zici la aia ca ai lovit o teava cand manevrai autoturismul in marsalier ca sa fi sigur ca il schimba si nu fac ei reparatiile
mai rau era daca aveai si tu un spoiler rieger de vreo 400-500 euro si ti-l schimba cu unul stock Smile
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Gata am rezolvat-o. Toata treaba a costat 2.5 mil. +drumurile. Bara a fost reparata, revopsita. Nu se vede o diferenta de nuanta doar ca arata mai proaspata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR