Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Trebuie sa-mi fac rarul la Opelas, ca expira numerele rosii si dupa cum bine se stie programarea se face telefonic sau pe net. Numai ca stupoare, am sunat la RAR sa-mi fac o programare si m-au anuntat ca nu mai e loc pana pe 6 octombrie (la Galati), fiindca dupa cum mi-a spus interlocutorul de la celalat capat al "firului" nu pot face mai mult de 7 masini de import pe zi (Probabil asta e directiva sefilor de acolo, ca poate asa te simti sa iti cauti un "prieten" si sa-i bagi ceva mai mult in buzunare). Asa ca va intreb: Se poate face rarul pentru inmatriculare si in alt judet sau sunt obligat sa-mi trag masinuta pe dreapta pana-mi vine randul?
Astept parerile voastre. Multumesc!
Question
Skip ads

  • tralala

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Poti merge linistit la orice filiala R.A.R. din tara indiferent de domiciliul tau.
  • mareanSV

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
tralala a scris:Poti merge linistit la orice filiala R.A.R. din tara indiferent de domiciliul tau.


Cu conditia ca Cererea de Agreere sau ce ii faci sa fie facuta de cineva domiciliat in respectivul oras !
  • tralala

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am domiciliul in Brasov, masina mea e inmatriculata in Brasov, iar autentificarea in vederea inmatricularii am facut-o la RAR Sibiu fara nici o problema, n-am avut nevoie de nici o persoana din Sibiu sa-mi faca cererea (nici macar de pile).
Skip ads

  • mareanSV

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
tralala a scris:Am domiciliul in Brasov, masina mea e inmatriculata in Brasov, iar autentificarea in vederea inmatricularii am facut-o la RAR Sibiu fara nici o problema, n-am avut nevoie de nici o persoana din Sibiu sa-mi faca cererea (nici macar de pile).

curios .... eu sunt din Bacau si am facut R.A.R la Suceava si nu m-a lasat pe mine sa fac cererea , m-a pus sa aduc pe cineva major domiciliat in SV sa faca cererea !
  • tralala

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Atunci RAR Sibiu rulzzzz... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR