Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • carsshiny

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un corsa , adus din Germania, si acum trebuie sa merg la RAR. Io habar nu am ce se intampla acolo, dar am auzit tot felul de prostii, asa ca va intreb pe voi ce sa fac.
Stiti de exemplu dc am nevoie de trusa medicala+stingator?
Sau dc masina trebuie sa fie curata (in sensul de spalata proaspat)?
E vreo problema dc e bara fata ciobita?
Skip ads

  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mai mai esti in aceasi situatie ca si mine, eu am programare pe 6 august. dupa ce termin cu toata harababureala de la RAR o sa-ti spune exact ce sa intamplat
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
- da, ai nevoie de trusa+stingator (chiar daca nu te verifica la RAR poti sa iei oricand amenda daca esti tras pe dreapta)
- da, masina trebuie sa fie curata
- depinde cat de ciobita e.
  • carsshiny

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
k, mersi fain. Maine am programare (platita) asa ca vad io cum o fi.
Skip ads

  • carsshiny

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Gata, am rezolvat-o. Super urata treaba asta cu RARul, pierzi juma de zi lejer, si stai degeaba. Oricum, nu se uita nimeni dupa trusa sau stingator, isi fac doar treaba lor.
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pff....acum 30 min am terminat cu RARU(identificare+revizie). am avut programare la h 11.30 am intrat si la h 13.30 am intrat la identificare. am pus teancu de acte in brate la ingineru care imi luase masina o sa verifice, m-am dus sa platesc o taxa de 280 ron dupa care ma intorc sa vad ce se intampla cu masina. o gasesc la standu unde se verifica pt revizie, astept 15 min dupa care "ingineru" imi da masina afara de pe stand si imi spune ca:
puntea spate e schimbata, ca nu mi-se aprinde becurile de mers inapoi, ca am bara fata un pic mai jos fata de far, ca masina a fost lovita din toate unghiurile, ca am probleme la seria de la motor ca a fost pansonata seria de la motor artizanal si ca a fost schimbat blocu motor, imi spune sa nu imi fac griji pt ca seria nu este inregistrata pe nicaieri ca fiind cu probleme si sa revin maine cu o declaratie pe propie raspundere ca nu am pansonato eu si ca asa am luat-o de la propietaru din germania ca sa-mi dea cartea masinii ca sa o pot inscrie. eu am ramas foarte uimit de ce imi spunea ala ca nu stiam ca a fost umblat la motor mai ales ca a fost modificata seria la motor.puntea spate am vopsito eu cu negru mat si cred ca de aceea a spus ca este schimbata, sper sa rezolv maine cu notaru si sa-mi iau actele ca sa-mi pot inscrie masina. Shocked masina e un opel tigra din 97
  • carsshiny

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Mamaaaaa, nasol tare ce ti-au putut zice oamenii aia. Si mie mi-au zis la fel, ca nu se vedea nus ce serie, da noroc ca a, avut cartea service, au luat-o de acolo. Si io am rezolvat cu 3 mil. da imi aduce maine baiaatu actele........Romania.........
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cartea service am avut-o si eu si tot degeaba
Skip ads

  • last

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am facut RAR-ul saptamana trecuta si nu m-a intrebat nimeni de trusa medicala si stingator.
  • rm3rt

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut programare pe 5 august si nici acu nu mi-a dat actele!....cica:asteapta raspunsul :-j sa vin peste 3 zile.milogi
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@rm3rt ce problema ai avut la RAR?
eu azi am facut o declaratie pe propie raspundere la notar din care sa reiasa ca nu am modificat eu seria la motor si asa am luat-o de cel care mi-a vandut-o dupa care am fost la RAR. Acolo e ing.Iliuta care se ocupa cu asa ceva(cu serii modificate)mi-a dat unda verde si a pus o stampila pe raportu primit la ghiseu de unde se elibereaza cartile de identitate. dupa care mi-a spus sa ma duc in sala si sa astept sa ma strige sa-mi ridic cartea masinii in ro. deci am rezolvat-o cu RARU acum treb sa vad ce imi zic si dudele de la pipera. in cartea masinii eliberata de ei nu am trecut anu de fabricatie al masinii nici macar rubrica nu este iar in dreptu rubricii 'serie motor' este o liniuta. stie cineva daca asa trebuie sau cum?
  • rm3rt

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
nici o problema:doar sa mi faca actele romanesti:c.i.v.......cu care sa merg sa inmatriculez masinutza!
Skip ads

  • dilimake

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1995 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si eu am programare pe 18 februarie si is curios daca se ia de ceva....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR