Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Paintball-Mania

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.7 diesel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
Dau buzna atat de matinal dupa 5 ore de citit continuu forumul si nu m-am dumirit inca asupra unor aspecte ce importa foarte tare pentru ce voi cere de la GTT luni dimineata.
1: Vreau un Astra II Caravan pentru ca are portbagaj de neam prost si pentru ca echipamenetele cu care castig bani sunt voluminoase plus ca nevasta imi va livra 2 copii in curand.
2: Ma bate gandul sa iau motorul 1.7 Diesel pentru un plus de putere si pentru consum scazut. Parerile pro si contra sunt binevenite. Ma intereseaza EXTREM de mult un consum MINIM indiferent de motorizare si combustibil. (Mi-a facut un dobitoc praf Tico-ul si sunt traumatizat de ideea de consum de 10-12%.)
ce consum are motorul de 1.7 Diesel cu un sofer experimentat, cu talpa usoara si zgarcit la volan? Mi-ar placea sa aflu de la posesorii de Caravanuri sau de la "doctorii" in Opel.
[color=] [/color]

3: Caravanul este sau nu o masina fiabila?
4: Piesele de opel sunt prohibitive au ba?
L.E.: Apropo, motorul asta de 1.7 diesel este euro 4 sau cat ca nu gasesc nicaieri?
Va multumesc din suflet pentru eventualele raspunsuri si va urez tot ce e bine!
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
4.piese gasesti peste tot si sunt ieftine comparativ cu alte marci.
motorul 1,7 cdti 82 sau 101 cp este euro 4.

la restul nu prea stiu sa iti raspund.
daca vrei consum mic iei diesel sau benzina cu gpl(preferata mea).banui ca nu iti accepta sa pui gpl daca ai garantie.
la diesel sunt costurile de intretinere un pic mai mari.
acum tu hotarasti si in functie de cati km faci.
  • Paintball-Mania

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.7 diesel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@marian_sro Multumesc pentru raspuns. Niste consumuri reale de la niste oameni preocupati de consum nu pot afla?
Motorul de 1.7 diesel este sau nu supradimensionat ca si performante? Am auzit ca twin-ul de 1.4 ar fi cam chinuit pe o caroserie atat de mare si de grea ca a Caravanului. Astept si alte pareri
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Motorul de 1.7l este numai bun daca nu vrei sa pleci primul de la stop. Isi face treaba foarte bine si la nevoie trage masina si cu 160 km/h. Ca si consum, eu in oras scot in jur de 7 cu o caroserie hatchback, la drum intins mai mult de 5l la 100 km nu ia decat daca te crezi regele soselelor. Confirm si eu ca motorul este euro4 si ca piesele sunt ieftine si se gasesc cam peste tot. Bafta in achizitia noii masini!
Skip ads

  • Paintball-Mania

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.7 diesel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@aco_008 Multumesc pentru info! Devine din ce in ce mai tentant. Alte pareri? Nimeninu besteleste Caravanul decat la parcare?
  • mario 110

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Paintball-Mania a scris:@aco_008 Multumesc pentru info! Devine din ce in ce mai tentant. Alte pareri? Nimeninu besteleste Caravanul decat la parcare?


besteleste soferul nu masina; unii parcheaza TIR-uri si nu se pling.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR