Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sal vreau sa iau un opel astra classic cam 11000 euro si nu am bani si as dori sa iau credit de la o banca pe 5 sau 8 ani dar nu stiu ce banca acorda mai multe facilitati sau care e mai ieftina la rate . Bani cash am vreo 100 milioane + pe rabla primesc 850 euro Astept sugestiile voastre urgent !
Skip ads

  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Vezi ce oferte mai are Volksbank
  • zazou

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
intra pe www.finzoom.ro si iti arata oferta la toate bancile
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Acum intru. mersi pentru promtitudine si mai astept sfaturi
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
iti recomand ALPHA BANK (nu e reclama), pentru un credit de 10mii de euro pe 8 ani rata e 150 euro. cea mai mica dintre toate bancile (m-am interesat). In mana iti vor da doar 9400 din cei 10,000 .....restu fiind nu stiu ce comision de-al lor.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
mare atentie la ofiterul de credite pe care-l alegi. trebuie sa fie bine instruit, pentru ca altfel faci la drumuri la banca de-ti tocesti pantofii. mai adu aia, mai adu si aia, etc.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si perioada de acceptare a creditului sau mai exact in cat timp te vezi cu bani in mana ?
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asta depinde de la banca la banca. eu personal tind sa cred ca mai depinde si de sucursala la care mergi (daca au multi clienti). intr-adevar cea mai buna de pe piata in momentul in care am fost sa fac un credit era alpha dar poti sa iei vreo cateva banci la rand sa vezi daca s-a mai schimbat ceva. succes
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Dar aproximativ la o filiala dintr-un oras cu 13000 locuitori
  • Alexy

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sal, daca esti din Oradea iti recomand agentia Alpha de pe Str. Nufarului, Nr. 70, este deschisa-n Decembrie anul trecut, deci nu au incarcare prea mare (inside info Laughing ). Nu-ti vor da credit de masina sh (cee ce-i ok pt ca o vei putea vinde oricand) in schimb poti lua credit de nevoi personale de 10k (peste 10k iti tb garantie imobiliara) iar pentru o perioada de 10 ani rata e undeva la aprox 140 pe luna (tocmai ce s-au marit dobanzile in urma interveniei BNR). Comisionul care ti-i se opreste la acordarea creditului este unic pe toata perioada acestuia, adica nu vei mai plati nici unul in afara de acesta decat in cazul in care vei vrea sa rambursezi anticipat (2% din suma rambursata).
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu is din Beius dar nu e nici o problema sa merg in oradea, rata ar putea fi pana in 350 ron sa zic deci pana in 8 ani o sa mai studiez dar in mod cert cred ca o sa rambursez bani in 4 ani.

Da de unde visam eu, am mers azi la banci si m-am mai uitat pe net cred ca o sa iau banii de la CEC pe 8 ani , rata fixa 450 lei/luna , suma imprumutata e de 30000 lei. Dobanda platita dupa 8 ani e 13100 Crying or Very sad Crying or Very sad . Totul e frumos pana ajungem la banci sa luam bani...........
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Inca is curios care e termenul de la semnarea contractului pana te vezi cu bani in mana ( nu ma intereseaza neaparta caz aparte ci asa in general )
Skip ads

  • iliecsorin

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eu am facut credit auto la volksbank. singura de care m-am putut lipi care avea dobinda fixa. perioada cea mai mica posibila, nu trebuie sa pui 5 ani sau 5 jumate sau 6, se poate de ex 63 de luni, depinde de salarii evident.
chiar daca platesc ceva ani buni ma pot considera fericit fata de colegii care au alte credite cu dobinda variabila care la 3 luni mai creste cu vreo 10-15 euro.
fara avans, asta e dezavantajul. dar poate un credit de nevoi personale te aranjeaza. dobinda mai mare dar deh, ai banii. apropo, mai ai nevoie sau scriu degeaba ?Laughing
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
VLAD90 a scris:cred ca o sa iau banii de la CEC pe 8 ani , rata fixa 450 lei/luna , suma imprumutata e de 30000 lei. Dobanda platita dupa 8 ani e 13100

suna prea bine ca sa fie adevarat.Daca astea sunt conditiile e un credit foarte foarte bun.Exact in aceeasi situatie am fost si eu pana acum vreo doua saptamani cand mi-am luat masina, singura diferenta e ca mi-am facut credit de nevoi personale.Dupa ce m-am luptat cu ING, BancPost, AlphaBank, ABN Amro, am rezolvat in cele din urma la BRD. Si in 10 ani de credit platesc aproape dublu fata de cat mi-au dat(am ales perioada maxima ca sa fie rata cat mai mica, planul e sa rambursez in avans, si in max 3 ani sa scap de credit).De asta zic, ca e dobanda buna la CEC. In schimb-am depus actele intr-o luni, marti m-au sunat sa le mai trimit pe fax niste acte despre angajator, si marti dupa amiaza m-au anuntat ca am banii in cont-foarte buni la capitolul viteza. In general ai raspunsul cam la 4-5 zile dupa ce le dai toate actele, si dupa inca maxim 2 zile ai si banii in cont in cazul in care se aproba.
Verifica bine sa nu mai fie si alte taxe de administrare(lunare sau anuale).Eu am taxa de administrare lunara aproape de 100 ron la primele rate, si scade pana la 62 ron la ultima rata.
Daca iti faci credit auto, vezi exact care sunt conditiile-stiam ca e exact ca la leasing, singura diferenta e ca apare numele tau in talon.Deci esti si la asta obligat sa faci casco pe toata perioada creditului.
  • Neouber

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Credit pentru Corsa D noua
Transilvania..accepta mai multe tipuri de venituri
12950 euro / 10 ani
rata 175 euro/ luna+ CASCO
VEzi..pe credit se adauga CASCO obligatoriu
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR