Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pentru ca prin cautare nu am gasit nimic despre subiectul asta,cred ca ar fi interesant de aflat cam ce odorizant predomina in Opelurile noastre.De exemplu acum am un Ambipur,de care insa nu am fost multumit.As vrea sa trec la altceva,insa sincer nu stiu la ce.Astept parerile voastre prieteni.
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eu am un Dr. Marcus anti tabac si-s super multumit de el.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai zi-mi si mie Daniel,unde gasesc Dr Marcus,cum costa,cum arata?Daca zici ca e bun,l-as incerca si eu.Am inteles ca si sacutii aia sunt buni.M-am saturat de braduti si ambipur.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eheiii dragii moshului... era o vreme cind ambipuru mirosea bine si tinea mult... si costa putin...
dar orice minune tine doar 3 zile asa ca....

pe de alta parte, voi ati vazut ce poate sa faca chimicala aia daca curge pe plastice/cauciucuri???
ma gindesc ca bagam in plamini toate chestiile astea....
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am vazut eu ce poate sa faca pe plastic. Mie mi-a luat vopseaua de pe un colt al consolei centrale.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
wunderbaum newcar, cel mai persistent.
ambipurul nu mai cel de acum 2 ani, din pacate.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
io folosesc gama de braduti wunderbaum. nu lasa urme pe plastice...
din pacate si astia nu mai sunt ce erau.
inainte tineau si o luna.
acum, dupa 2 saptamani nu mai simt nimic...

sunt niste braduti de alta marca la augsburg, care miros muuult mai misto, dar imi scapa cum se cheama firma lor. Si sunt si scumputi - ~45.000 daca imi aduc aminte bine...

nu suport uleiurile parfumate..... asa ca n-am luat ambipur sau altele asemenea...
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Io am o chestie din aia gen eprubeta din care picuri pe un material absorbant o data la cateva zile. Dar numai cu inscriptia SPORT, mi se pare cel mai elegant. Partea absorbanta in sine deobicei poarta sigla benzinariei. Aici am avut surpriza sa vad ca cele de la Petrom miros mai bine si mai persistent decat cele de OMV, de exemplu.
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asta este o chestie exclusiv in functie de gusturi, cel putin daca ne referim numai la mirosuri.

Eu - Bradut Antitabac - mi se pare select si eficient, ne place la toata familia.
Nu il agat la oglinda ci il pun in cutie, inainte de filtrul de polen, unde se face schimbarea cu recilcularea aerului. Are efect.
  • Atx2005

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mi-e imi plac saculetii cu plante parfumate si din cand in cand mai pun si cate un bradulet si mai sunt niste pliculete cu ceva praf de se pune in scrumiera dar au efect maxim doar daca se fumeaza ori la mine nu se fumeaza in masina.
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Wunderbaum (lichid) "SPORT"
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ma, eu folosesc (involuntar) paco rabbane ultraviolet ca mai de mult mi s-a spart o sticla in masina si de atunci nu mai am nevoie de odorizant Laughing
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
radu a scris:ma, eu folosesc (involuntar) paco rabbane ultraviolet ca mai de mult mi s-a spart o sticla in masina si de atunci nu mai am nevoie de odorizant Laughing



Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Eu momentan folosesc Ambipur insa.....am observat ca nu e ceea ce m-am asteptat....e slabut ca intensitate in comparatie cu altele....
Cand am luat masina prima oara am folosit de vreo 3 ori niste prostii de odorizante....din acelea cu lichid aplicabil pe o parte de carton....ala avea un efect extraordinar....mirosea in masina super bine ....insa am trecut , cu mare regret as putea spune la ambipur Crying or Very sad

Dupa ce se termina asta....revin pe alea ....aroma New Car..... Laughing
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Ca sa nu am probleme cu lichidul ala stupid, folosesc Wunderbaum. Mai exact everfresh (vara) sau pinacolada (iarna- asta e mai dulce si vara e inecacios).
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ambipurul e in mare parte contrafacut, am facut eu prostia sa iau o rezerva de la vanzatorii aia ambulanti din intersectie si n-a mirosit nici macar 3 zile...in schimb ala originalul anti-tabac mi se pare super ok. Asta dupa ce am trecut prin etapele bradut, pipeta, etc etc.
Ma mai gandeam ca n-ar fi rau sa-mi pun un odorizant din ala de casa "puf puf" la care fac reclama....o fi rau?
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
eu folosesc saculetii cu plante aromate si sunt multumit, nu pateaza, si in plus plantele pot fi inlocuite periodic. Se gasesc la pungi mici in orice magazin cu obiecte artizanale.
  • cristinic

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2005

  • Mesaj Privat
eu am folosit si un spray-puf puf, dar nu a avut mare efect. in momentul de fata am ambipur ca majoritatea soferilor(ceea ce devine mai neinteresant), dar sunt multumit de el.
erau intr-o perioada unele odorizante (se vindeau la semafor) cu sigle de masini pe ele. erau gen pipeta , iti dadeau si un ac sa le intepi.
am vazut la cineva in masina un fel de conserva care mirosea super tare, iar la altcineva isi pusese doua glade (rotunde care se desfileteaza) si miroseau si misto dar si tineau mult.
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ma, eu ma gandesc sa-mi agatz o soseta de oglinda pe care nu o am, si apoi sa o stropesc cu ulei de cutie de viteze....
scuze, dar ce rost are topicul asta??? Rolling Eyes eu chiar crezusem k e la misto, dar nu e chiar asa...
ma rog, continuati , daca vi se pare interesant si scuze ca m-am bagat... Embarassed Crying or Very sad
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
radu a scris:ma, eu ma gandesc sa-mi agatz o soseta de oglinda pe care nu o am, si apoi sa o stropesc cu ulei de cutie de viteze....:

Am auzit eu ca oltenii sunt oameni descurcareti si iata ca am auzit-o si pe asta Razz Razz Razz
Lasati omu' sa intrebe ca doar de asta-i forumul sa intrebe si i se raspunda.
  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
radu a scris:ma, eu ma gandesc sa-mi agatz o soseta de oglinda


mah, oamenii vorbeau de odorizante nu de antifurt Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR