Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am citit pe forum la zafira ca atunci cind filtru de particule este infundat , atunci esapamentul se incalzeste mai tare pt. ca trebuie sa arda particolele de carbon din filtru. stie cineva frontera B din 2001 cu motor y22dth are asa ceva ? si daca da unde se afla? in rest , toate bune.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da, are catalizator. Este pe saxofon cam prin dreptul cutiei; urmeaza toba de foc, apoi cea de zgomot.
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
multumesc. Confused am inteles ,dar catalizatorul=filtru de particule? Rolling Eyes
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da.
Skip ads

  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:am citit pe forum la zafira ca atunci cind filtru de particule este infundat , atunci esapamentul se incalzeste mai tare pt. ca trebuie sa arda particolele de carbon din filtru. stie cineva frontera B din 2001 cu motor y22dth are asa ceva ? si daca da unde se afla? in rest , toate bune.
te salut AM TIPUL DUMneata din 2004 si nu am filtru de particule.daca as fi avut scuteam cam 500 e la taxa de mediu.am vrut sa-ti spun mai de mult dar cu toate ca nu am schimbat nume sau parola nu mai ma recunoscut am piedut timpul o luna si a trebuit sa ma inregistrez cu alta adresa si parola.decamdata merge perfect am trecut rar si identificarea urmeaza numere de romania.vreau sa colaboram pe probleme de frontera b 2,2 dti-16-v cu motor y22dth daca si dumneata ai fii de acord.te salut cu respect.



  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:am citit pe forum la zafira ca atunci cind filtru de particule este infundat , atunci esapamentul se incalzeste mai tare pt. ca trebuie sa arda particolele de carbon din filtru. stie cineva frontera B din 2001 cu motor y22dth are asa ceva ? si daca da unde se afla? in rest , toate bune.
te salut AM TIPUL DUMneata din 2004 si nu am filtru de particule.daca as fi avut scuteam cam 500 e la taxa de mediu.am vrut sa-ti spun mai de mult dar cu toate ca nu am schimbat nume sau parola nu mai ma recunoscut am piedut timpul o luna si a trebuit sa ma inregistrez cu alta adresa si parola.decamdata merge perfect am trecut rar si identificarea urmeaza numere de romania.vreau sa colaboram pe probleme de frontera b 2,2 dti-16-v cu motor y22dth daca si dumneata ai fii de acord.te salut cu respect.



  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu ai filtru de particule, poti sa stai linistit !
  • lurluras

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Combo 2007 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
da este foarte frumos vreau sa imi iau si eu unul ma intreseaza ce pica la el si cam pe la ce km dak se poate as dorii sa vorbim sunt din prahova id lurluras_87 o sa plec in germania pe 6 09 al tau e la fel k ala care vreau sa-l iau ma intreseaza si cat te-a costat exact toata inscrierea as vrea sa colaboram te rog sa ma contactezi sau lasa un id Cauta si vei gasi!
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
lurluras a scris:da este foarte frumos vreau sa imi iau si eu unul ma intreseaza ce pica la el si cam pe la ce km dak se poate as dorii sa vorbim sunt din prahova id lurluras_87 o sa plec in germania pe 6 09 al tau e la fel k ala care vreau sa-l iau ma intreseaza si cat te-a costat exact toata inscrierea as vrea sa colaboram te rog sa ma contactezi sau lasa un id Cauta si vei gasi!
COLABORAM la fix.. tel. 0722687593 i-mi trebuie cel putin o ora sa-ti prezint super limuzina,date tehnico-tactice,avantaje,dezavantaje si alte probleme legate de preturi.



  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat









Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR