Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ticadaniel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2007

  • Mesaj Privat
lolocristi a scris:Vezi ca treaba cu euro 5 este teapa .Si eu am cumparat-o euro 5 dar nu se poate inscrie euro 5 ptr ca nu exista legislatie in romania.Nu se mai vinde acum ca euro 5.Iti spune de la inceput ca este euro 5 dar se inscrie euro4 .

poate devin agasant ,de la ce dealer ai luat masina ?ai negociat ceva ?eu nu dispun de toti banii si fac un efort destul de mare ptr a cumpara masina ,ma intereseza daca se face ceva discount ptr pers fizice .popa nu sunt ,medic nici atat ,ziarist nu ,firma nu am .Sad asa ca toate variantele cu reducerea de 15 % se exclud.
aaa nu mi-ai spus ptr ce echipare ai optat?
Skip ads

  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
lolocristi a scris:Pot spune ca merge frumos mult mai bine decat ma asteptam de la 110 cai pe o asemenea caroserie.Este masina de drumuri lungi si se comporta excelent afara din Bucuresti.In oras este chinuita.Se merge lejer daca nu te zbati prea mult .Pleaca de pe loc fara sa accelerezi, la fel si in viteza a doua nu accelerezi decat dupa ce ai schimbat viteza 1 si esti in a doua (are cuplu baban 260 dN).Eu fac ~1.5 ore pana la serviciu din Dr. Taberei si la viteza medie de 7-8 km/h pe care o obtin pana acolo cand acelerez ma bucur ca un copil.Viteza a III a visuri .Este prea mare pentru fite prin Buc gen taiat fata plecat primul de la stop.Afara din oras are tot ce trebuie:forta tinuta de drum excelenta stabilitate (are si esp) .REAMINTESC cred ca consuma prea mult ptr. un diesel.Cei de la firma sustin ca va scadea consumul dupa 5000-8000 km.Sa-i cred?



Nu-i crede! n-are cum sa scada atat. Motorul este un pic cam mic pentru caroseria Zafirei si de aceea pentru a scoate acel cuplu, este turat. Turat=consum! Cel mai sigur te vei invata tu cum sa o conduci economic, sa-i placa si ei de tine Laughing
  • petre george

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Doresc ca imi cumpar o zafira, nu am familie dar urmeaza asa ca o "zamfirica" imi face cu ochiul. Mi-am facut o configurare si iese undeva la 26.000 e cu toate taxele. Cam mult spun eu acum ce vreau sa stiu este daca intradevar isi merita banii si cum se poate negocia la un discount, lund in considerare ca o platesc "banul jos" si ar fi o a 2-a masina in familie tot cu banul "gheata" luata.
Ce diferenta este intre zafira din 2007 si cea din 2008(am tot vazut pe net noul tip zafira)?
Zafira 1,9 cdti de 120cp sau 150cp cosmo + faruri adaptabile in viraj si bixenon, mp3, jante de 17, senzori de parcare, board computer, geamuri electrice spate, grila aer spate, vopsea metalizata, scut cam atat la 26000 pt 150cp si 24000 120cp. Se merita diferenta?

Va multumesc si astept raspunsuri.
Cu stima, Petre GEORGE
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fericit posesor de Opel Zafira an 2006- model nou:

1.9 cdti

101 cp remapat 130cp

6 trepte

7 locuri

esp

xenon bi-adaptabil

gri met

tel incorporat

49.600 km reali

ABSOLUT NICI O PROBLEMA PANA ACUM

MERITA TOTI BANII, adica 15 500

luata la 38.000 km
Skip ads

  • petre george

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos Smile
  • bogdan7alex

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Kadett 1987 13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut azi intr-o parcare nasoala am dat cu spatele, mi-a alunecat piciorul de pe ambreaj si am intrat intr-un opel zafira si i-am spart stopul de pe partea stanga (defapt doar l-am crapat).
Locul unde s-a petrecut incidentul e in fata postei si portarul de acolo a vazut totul (nasol). M-am dat jos din masina sa vad ce s-a intamplat si portarul vine la mine, a vazut ca am crapat stopul la zafira si imi zice ca daca vine proprieatarul si il intreaba pe el ce sa intamplat (asta mai mult ca sigur) ii da nr. de imatriculare. Eu i-am dat si numarul de telefon sa ma sune proprietatul ca sa lamurim, ca nu vreau sa am de aface cu politia. Daca din fericire proprietarul nu observa crapatura, (ca nu e mare) si portarul nu zice nimic am scapat.
Asa ca va rog sa-mi spuneti cat ma costa un stop de stanga de opel zafira.
Am nevoie urgenta va rog!
Si va rog sa ma iertati daca am gresit topicul.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am eu de vinzare, numai sa fie modelul acela (cu semnalizarea portocalie)
uite aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=31017
(ti-as fi trimis mesaj privat dar la 4 posturi ale tale e posibil sa nu stii ce si cum... Wink )
  • bogdan7alex

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Kadett 1987 13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Merci mult da am rezolvat problema. Am facut comanda la un magazin din oras si marti trebuie sa soseasca. Am gasit cu 2.500.000 lei vechi. M-am intalnit si cu proprietarul si am fost uimit cat de calm si intelegator era. Sincer ma asteptam sa fie nervos.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cu siguranta ca era daca nu recunosteai! Normal platesti RCA u si carte verde pe deasupra. Macar din considerentul ca banii tai ii castiga asiguratorul fara sa faca nici un efort si ar fi trebuit sa-i dai RCA ul celui vatamat.
Oare tie ti-ar fi placut sa gasesti masina (bijuteria) ta cu o portiera sau o aripa sifonata un parcare de un dacist 1300 fara sa ai de unde sa il iei? Poate ca la cat costa azi asigurarea de aia nici nu la interesat sa-ti dea RCA pentru ca nu-l are. Si nu aveai parte de un amarat de portar care sa-ti tina partea si sa te informeze ca un taran-tigan-de fapt tot aia e adica roman a plecat si la durut in c_r de bijuteria ta....
Daca ai de gand sa faci parte din comunitatea noastra trebuie sa-ti revizuiesti de urgenta nivelul de civilizatie!
  • bogdan7alex

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Kadett 1987 13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bine, daca ii accidentam mai rau masina nu mai era asa de bine dispus. Eu doar i-am crapat un stop, se putea si mai rau.
  • magras

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
buna
nou veniti Smile
o zafira de 2008 nou nouta 1.8 cu faruri adaptive, benzinara
foarte multumiti de ea - noi o familie cu 2 copii- e perfecta pt noi
consuma putin cam mult , sper sa-si mai revina in timp ( cu toate ca are deja 1 an)
  • ady/

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Editat. Nu ai voie cu anunturi aici. ( Edwin )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR