Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Daca mergem cu viteza ajungem mai repede???sau mai bine mergem regulamentar .. ... .. ...
Cei cu inima slaba sa nu se uite !!! : http://www.ziarulsemnal.ro/


Ganditi-va ca totusi fierul e fier si ca se mai repara dar omul nu !!!




Campanie anti-viteza .
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Daca nu ma insel era si opel vectra A.
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
viteza? , neatentie? , inconstienta? , ceasu' rau ?
la 70 km/ora s-a rupt puntea spate si m-am dat peste cap ( era o dacie)
la 40 km/ora s-a rupt fuzeta si a zburat roata ( dacie de 2 ani)
laura stoica ?
mi-am luat carnetul de o zi si plec la mare ?
ma duc la disco in sat si beau 5 beri si plec?
am carnet din 91 ,nu am lovit pe nimeni niciodata ( am fost lovit-zgariat de cateva ori ), nu mi s-a ridicat niciodata carnetul , o singura amenda de centura si in rest numai radare (suficiente) . feresc si ma feresc !
viteza? , neatentie? , inconstienta? , ceasu' rau ? --care provoaca mai multe accidente?
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mai pune si anturajul!!!! + ceva alcool
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cutremurator.
Cred ca asemenea poze trebuiesc publicate cat mai des.
E o sansa pentru a sensibiliza o parte din vitezisti.
Poate propunem Politiei Rutiere ca in plicul cu amenda pt. depasirea vitezei, sa puna si pliante cu astfel de poze.
  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Din punctul meu de vedere de vitezoman inrait sunt cateva chestii, eu merg cu viteza, dar nu ma avant in depasiri pe care nu pot sa le fac, intodeauna ma asigur cat se poate de mult, nu merg ca nebunu pe stradute mici unde n-ai unde sa tragi de volan, sa nu mai zic ca niciodata nu beau si ma sui la volan. Dar, ganditi-va ca eu pot fi vitezoman si pot sa fiu foarte atent, dar ce se intampla cu ceilalti participanti la trafic care din neatentie, sau din cauza ca dorm la volan, trag de volan si intra in mine. Sunt destule cazuri! Dar nu zic ca sunt si vitezomani care nu au ce cauta la volan.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
naspa poze. Cat despre viteza cu totii mergem mai tare decat regulamentar, asa ca....vorbim discutii
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cert este un lucru,alcoolul iti ia mintile.Intr-adevar,cred ca aproape toti dintre noi am dat viteza la masini,din diferite motive...insa eu stiu ca nu am mers niciodata cu viteza cand eram obosit sau atunci cand era aglomeratie.
Si din cate se vede,inconstienta duce la moarte sigura...
Skip ads

  • crystysor

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Recomand urmatorul video tuturor vitezomanilor...sper ca in urma vizionarii sa realizati ce puteti provoca cu viteza.

ATENTIE: IMAGINI CUTREMURATOARE!!!



  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pacat ca aceste clipuri nu au loc si la televiziunile de la noi fiind efectiv saturate cu reclame orange si vodafone, ca de'...ele marca banu'...
stiu filmul de vreo 3 sapt, si mi se increteste carnea pe mine de fiecare data cand il vad
sunt impotriva vitezei in oras, pe drumurile pline de gropi sau inguste
intr-adevar imi place cateodata sa merg repede, dar doar pe drumuri unde nu pun in pericol viata celorlalti participanti la trafic, respectiv autostrada
PRINCIPALUL factor care duce la atatea victime este INDISCIPLINA in trafic urmata de viteza excesiva...poate 100km/h nu e mult, dar cand drumul e impanzit de copaci, ai toate sansele sa te opresti intr-unul
Doamne ocroteste-i pe romani Smile
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
stau si ma intreb... de ce astfel de clipuri nu apar si pe la noi? cele care sunt difuzate pe la noi sunt multttt prea blande.
  • crystysor

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles de pe internet acest clip a fost difuzat cu succes in America si chiar si in Germania...si zic eu ca a dat ceva rezultate daca ar fi sa comparam accidentele de la noi cu cele ale "strainilor".
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
din cele 4 filme al 3 lea cel cu copilul in curte e cam mult zis. dar celelalte sunt ff reala si posibile.
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
subscriu la ce a spus OPC2006. NU viteza face victime, ci inconstienta. Sa nu imi spuna cei de pe un forum al pasionatilor de masini ca nu au incalcat limita de viteza (sau mai bine zis ca nu o incalca la orice drum mai lung facut in afara localitatilor), ca eu nu pot sa cred asa ceva... Toata treaba e sa conduci prudent, chiar daca treci cu un 20-30-40km/h de viteza legala, sa belesti ochii la trafic si sa adaptezi viteza aia la conditiile de drum.

Nu mai departe de duminica trecuta am mers de la Buzau la Bucuresti (pe Urziceni) pe o ploaie torentiala tot drumul. Nu am depasit 100km/h in cea mai mare parte a drumului (cu toate ca in conditii normale sub 120-130 nu scad - mai putin in localitati unde peste 60 n-am), dar pe langa mine au trecut zeci de soferi bravi care nu tineau cont ca abia se vedea si ca nu aveau ce cauta cu viteza aia pe drum. Si dupa aia apar pe la tv ca s-au infipt in pom, saracii...
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
masca a scris:Din punctul meu de vedere de vitezoman inrait sunt cateva chestii, eu merg cu viteza, dar nu ma avant in depasiri pe care nu pot sa le fac, intodeauna ma asigur cat se poate de mult, nu merg ca nebunu pe stradute mici unde n-ai unde sa tragi de volan, sa nu mai zic ca niciodata nu beau si ma sui la volan. Dar, ganditi-va ca eu pot fi vitezoman si pot sa fiu foarte atent, dar ce se intampla cu ceilalti participanti la trafic care din neatentie, sau din cauza ca dorm la volan, trag de volan si intra in mine. Sunt destule cazuri! Dar nu zic ca sunt si vitezomani care nu au ce cauta la volan.

cam tarziu raspund la acest post dar vreau sa te contrazic masca.Daca tu mergi cu viteza *ca na'...esti vitezoman) si eu merg regulamentar si trag de volan si intr-un tine,tu spui ca eu sunt de vina ca nu am fost atent DAR la o viteza de 80-100 km/h *ca sa nu spun mai mult*, eu cand ma uit in oglinda te vad la depataresi in secunda urmatoare esti langa mine....Cine e acum de vina?Eu ca pe parcursul maenvrei de viraj/schimbare de banda nu amstat cu ochii TOT TMPUL IN OGLINDA sau tu ca imi apari aproape instantaneu ?
  • likehell23

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Foarte bune reclamele pentru toti!
Nu imi spuneti mie ca sunteti atenti 100% la volan din clipa in care urcati pana coborati din masina! Ca sa fie asa ar trebui sa circulam singuri in masini sau cu geamuri din plexiglas intre sofer si pasager! (stiati ca 10 % se diminuaza din cauza pasagerilor care vorbesc sau care va vorbesc), nu ar trebui sa existe radiocasetofoane sau cd playere - aici intervin muzica prea tare, schimbatul posturilor, maritul volumului atunci cand auzi o stire care te intereseaza (de aici se mai scad de la 5% pana la 30% ), drumurile mult prea "bune" de la noi din tara te fac sa iti pierzi mult din atentie in momentul cand gropanul iti apare in fata si nu stii daca sa-l eviti sau sa-ti rupi masina, animalele, asa zisii pietoni care calculeaza ca au timp si multi alti factori te fac sa-ti pierzi atentia!


nu poti veni cu astfel de reclame intr-o tara in care nu exista "educatie"
cati dintre voi ati condus pe afara cati ati vazut macar un animal mort pe sosea (exceptand situatia in care a avut loc un accident din aceasta cauza)

Cand la noi se va opri cu mutatul trecerilor de pietoni cand fiul lu` cutare senator sau deputat da peste unu care trecea regulamentar sau cand dosarul se inchide cu 5000€, sau cate si mai cate, atunci o sa fim macar un pic feriti de "fiii risipitori a lu X si Y"

Stiu de 5 baieti care sa aflau intr-o dacie la trecere de cale ferata si unu din spate nu a observat ca erau opriti si cand a dat sa franeze nu a mai avut timp! A intrat in ei si le-a rupt gaturile la toti, masina a ajuns pe linii trenul a lovit-o! BOUL a scapat!
Degeaba ne ingrozim noi la reclame cand unii ar trebui sa se uite si sa le intre in cap

Salutare

Sunt PRO campaniei!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mersul in localitate se imparte in 2 categorii:
1. cel din localitatea de domiciliu (Deva) unde nu depasesc niciodata viteza legala
2. cel din localitatile prin care trec atunci cand ma deplasez intre judete unde merg la limita de suspendare a permisului.
Sunt convins ca daca as avea posibilitat sa folosesc autostrazi pentru deplasarile mele chiar daca se ocolesc cateva zeci de km, nu as depasi niciodata viteza legala. Asa, pe un drum ca cel dintre Rovinari si Filiasi, daca mergi doar legal, iti albeste barba pe drum.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu viteza face victime ci neatentia si amatorismul unora . Am fost pe drumurile nationale germane si austriece si nu am avut ocazia sa depasesc pe nimeni deoarece toti incalcau legea cu 10 km/h adica toti cu 110 in loc de100 la noi in loc de 90 o caruta de adormiti circula cu 65km/h drumurile in stare proasta si toate in curba continua nervi intinsi datorita traficului infernal si asa se intampla nenorocirea. O spune unul cu cca 15 accidente la activ in 12 ani de soferie si fara permis suspendat Evil or Very Mad Adevaratii criminali sunt guvernantii cu 5 km de autostrada si drumurile care se clasifica:dezastre locale,dezastre judetene, dezastre municipale,si nu in cele din urma sunt dezastre nationale.Asa ca politia nu are decat sa numere victimele ca toate drumurile noi sunt proiectate si executate de niste tembeli incompetenti in proiectele lor apar pe o suprafata plana niste curbe de i-ti fuge masina de sub tine ex clar centura aradului au facut un tronson de cca 4km iar dupa o linie dreapta de 3km au varat o curba de 90de grade in care lunar in perioada de iarna 2-3 tiruri ajung la dezmembrari
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cogi a scris: Adevaratii criminali sunt guvernantii cu 5 km de autostrada si drumurile care se clasifica:dezastre locale,dezastre judetene, dezastre municipale,si nu in cele din urma sunt dezastre nationale.


fals, fals, fals. Nu drumurile fac victime ci dobitocii care nu sunt in stare sa judece ca pe un astfel de drum e totusi bine sa nu alergi. Dar asa e la noi, e mai suor sa dai vina pe drumuri.
Unde iti este constiinta cand mergi pe un drum prost, ingust, nesemnalizat sau mai stiu eu cum?
Oamenilor, daca drumurile sunt asa cum sunt, de ce nu mergeti adaptandu-va la conditiile existente?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Oamenilor, daca drumurile sunt asa cum sunt, de ce nu mergeti adaptandu-va la conditiile existente?


Asta ar insemna sa mergem cu trenul pentru ca oricum ajungem la fel de repede, mai ieftin si cu mai putin stres.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR