Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Razvan_alex07

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare!
am si eu 2 intrebari la care caut raspuns si daca ma puteti ajuta, va sunt recunoascator:
1. am o astra h 1.6 cumparat in primavara de noua. in august am fost la munte la Balea Lac si atunci a fost prima data cand am observat ca dupa ce am urcat cam pana la jumatate si am facut popas, cand am coborat din masina mirosea puternic a cauciuc incins, a ebonita arsa. mirosul nu era de la anvelope pentru ca ele erau reci. am deschis capota motorului si m-a izbit puternic acel miros. cand am ajuns la Balea sus, acelasi lucru. miros puternic de ebonita arsa. vreau sa stiu daca este ceva normal asa cum mi-au zis cei de la service Radacini, citez (" a stai linistit ca s-a incins putin ambreiajul, ca-i normal sa fie asa. ai urcat si din cauza asta mirosea asa tare"). eu unul nu cred deoarece am mai facut drumul ala cu alte 2 masini tot noi cumparate dar din clase mult mai slabe si anume un Logan 1.4 si un Cielo si cand am ajuns sus, era un miros specific de motor, nicidecum unu' de cauciuc ars.
doresc sa stiu daca mai are cineva problema asta ca sincer de atunci cum o fortezi putin la drum, cand opresti miroase asa.
2. a doua ar fi legata de scaunul soferului care in timpul mersului daca nu ai muzica, se aude un scartait.

va multumesc si sper sa primesc raspuns ca de la service am primit ca totul e ok, desi mie nu mi se pare.
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
am fost cu un amic pana la cluj sa-si ia masina de acolo, el avand permis de putina vreme.

mai exact o honda acord NOUA.
a mirosit a ambreiaj si a ferodo tot drumul. deci ar fi posibila explicatia celor de la service. vezi si tu peste cateva mii de kilometri ce si cum.
asta este, masina era noua, lui i se facea rau si l-am mutat in alta Razz

cat despre scartaitul banchetei.. asteapta poate se rodeaza si ala, daca nu, da un search pe forum.
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Citeste regulamentul si foloseste functia search, s-a mai discutat despre ambreiaj si scaune galagioase.
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
WD 40 face minuni (pt scaun ma refer Razz)
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
e normal sa se simta un pic de miros de la ambreiaj
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR