Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • adrian_iasi

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 XI6xEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ce indica de obicei un computer de bord ca ma intereseaza daca sa-mi cumpar masina cu sau fara computer. merci
Skip ads

  • nameless2

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Vectra A: consum instant, consum mediu, distanta ramasa de parcurs cu combustibilul din rezervor, temperatura, viteza medie de rulare, cronometru
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vectra B2: prima indicatie care o arata BC-ul, te pune sa apesi frana imediat ce ai pus contactul pt a verifica sistemul de iluminare al masinii iar in cazul in care gaseste un bec care nu functioneaza iti spune care bec este, temperatura de afara, consum instant, consum mediu, consum total km parcursi, km parcursi, km pe care ii mai poti parcurge cu combustibilul ramas in rezervor, viteza medie de rulare, avertizare nivel minim spalator parbriz, avertizare nivel minim ulei, avertizare nivel minim lichid racire, cred ca mai avertizeaza si in cazul placutelor de frana daca sunt foarte uzate.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
hot a scris:La vectra C nu mai stau sa ti le scriu ca stric tastatura.

Poate stii mai mult decat noi...te rog, incearca sa strici tastatura Smile...mai invatam si noi poate una si alta...
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La Vectra C:
- consum mediu;
- consum instant;
- km de la ultima resetare;
- autonomie;
- viteza medie.
Deocamdata atat imi amintesc.
Mai sunt avertizarile de la diversi senzori gen becuri arse sau ulei insuficient, dar astea nu stiu daca sunt doar la versiunile cu BC.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
avertizarile legate de becuri arse,usi deschise,nivel ulei,nivel lichid directie,frane ....sunt afisate pe display-ul de la turometru.
pe cel central...mai apare: presiune pneuri(daca ai) tot vectra c
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Iar la Vectra C se stie ca mai are acel meniu secret in care daca tii apasat pe settings iti arata temperatura lichidului de racire,erori stocate in memorie,temperatura reala a sensorului de temperatura,si alte setari.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Avertizarea de bec ars imi apare detaliata pe dispalyul central. Astfel aflu care bec nu functioneaza
Skip ads

  • alex2812

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2006

  • Mesaj Privat
La Vectra B1 exista vreun meniu secret al BC-ului?
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
hot a scris:Iar la Vectra C se stie ca mai are acel meniu secret in care daca tii apasat pe settings iti arata temperatura lichidului de racire,erori stocate in memorie,temperatura reala a sensorului de temperatura,si alte setari.
acel "meniu secret" care de fapt nu este "secret " , si care mai toti de aici se lauda cu ce are vectra , sau nu are, si daca unul a uitat ceva , celalalt completeza , au mai toate mid - urile de opel . are si astra g , astra h , corsa.... Laughing trebuiesc doar activate sau montate modul chek control,.... tu mergi la o reprezentanta si cere sa vezi functionind o masina si intreaba ce si cum . sau un cunoscut. este cel mai indicat fel sa-ti dai seama ce si cum...
  • alex2812

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am inteles, dar am crezut ca si aici pot intreba niste "cunoscatori", ma rog n-are sens sa intram in polemica acum, la intrebare mi-ai raspuns=are. Acum nu cred ca are sens sa te intreb tot pe tine care e treaba cu check control, nu-i asa? Poate imi va raspunde altcineva mai ingaduitor cu "necunoscatorii".
Imi cer scuze daca am fost cam acid dar am simtit in mesajul tau un gram mai mult de aroganta decat ar trebui.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@alex2812-ckeck control-la punerea contactului,masina se autotesteaza daca are sau nu probleme,daca are, te avertizeaza ce anume,daca nu, zice ca e OK...mai simplu de atat nu stiu sa explic.
vectra b nu are meniuri "ascunse", nici vectra c pana in 2005, nu are.
@02tes-ca sa activezi ckeck control trebuie sa ai toti senzori montati si functionali,altfel iti da erori peste erori...este una din cauza pt care mai toate vectrele vin din fabrica cu BC-ul dezactivat.
Skip ads

  • adrian_iasi

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 XI6xEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:@alex2812-ckeck control-la punerea contactului,masina se autotesteaza daca are sau nu probleme,daca are, te avertizeaza ce anume,daca nu, zice ca e OK...mai simplu de atat nu stiu sa explic.
vectra b nu are meniuri "ascunse", nici vectra c pana in 2005, nu are.
@02tes-ca sa activezi ckeck control trebuie sa ai toti senzori montati si functionali,altfel iti da erori peste erori...este una din cauza pt care mai toate vectrele vin din fabrica cu BC-ul dezactivat.

nu ma intereseaza decat la vectra b. dar daca tot sunt aici la astra pana in 2001 ce indica?
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
alex2812 a scris:Am inteles, dar am crezut ca si aici pot intreba niste "cunoscatori", ma rog n-are sens sa intram in polemica acum, la intrebare mi-ai raspuns=are. Acum nu cred ca are sens sa te intreb tot pe tine care e treaba cu check control, nu-i asa? Poate imi va raspunde altcineva mai ingaduitor cu "necunoscatorii".
Imi cer scuze daca am fost cam acid dar am simtit in mesajul tau un gram mai mult de aroganta decat ar trebui.
nu am fost arogant , dar tu ceri ceva si uni vin cu : eu am aia , cine mai are asa ceva?..... deci..daca esti necunoscator , nu da sfaturi .intereseazate pina cunosti si apoi scrie, sau adauga poze ca sa vedem ce si cum.. consider ca ei sunt si nu eu arogant....pentru chek control.. intra aici https://www.clubopel.com/vie...56&highlight= este o discutie pe larg.. poate afli lucruri ce te intereseaza... pe curind
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@biela daca puneai meniul in limba chineza erai si mai tare!
app ai un consum cam mare!
ia d-acia!

scuze de calitatea pozei..era noapte
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu e poza facuta de mine, ci luata de pe alt forum. Se pot intelege lucrurile indicate dupa unitatile de masura.

Si app io am consum si mai mare. Cool
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
adrian_iasi a scris:
nu ma intereseaza decat la vectra b. dar daca tot sunt aici la astra pana in 2001 ce indica?

aha! si unde ai scris asta ! Wink
  • Andrei Mihaltan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nameless2 a scris:Vectra A: consum instant, consum mediu, distanta ramasa de parcurs cu combustibilul din rezervor, temperatura, viteza medie de rulare, cronometru


Unde ai tu indicatorul care iti arata cati km mai poti parcurge cu benzina din rezervor?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
aici
pozitia 4 scrie "range"
https://www.postimage.org/image.php?v=gx35NwzJ
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR