Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
la scaunul dreapta a masinii (scaun rabatabil in fata - pt ca e in 2 portiere masina) mi s-a rupt sufa care actioneaza sistemul de rabatare. are cineva idee cum o pot inlocui?
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
demonteaza mecanismul si mergi la un atelier mecanic sa iti faca alta...la dezmembrari o sa iti vanda tot scaunul sau chiar ambele scaune...
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
pai tocmai asta-i problema ca nu stiu cum sa ajung la mecanism. eu am piele pe scaune si se desface partea din spate a scaunului. mai mult de atat nu am idee cum sa-l desfac.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sfatul meu e sa nu te bagi...
eu am patit asta la citeva luni dupa ce am luat masina, deci in garantie, si nu vrei sa stii ce complicareala e acolo... nu imi mai lucra cablul (era alungit o idee, inca de nou nu lucra pina la capat dar nemaiavind asa ceva n-aveam cum sa-mi dau seama...)
e f. greu de umblat mai ales ca ai piele.... la mine era si airbagul lateral si sistemul de la tetiera activa, reglajul lombar... in sine nu e greu cu cablul dar pina sa ajungi la el e o uzina intreaga in scaunul ala....

daca vrei mergem impreuna la cineva (om din service) si faci cu el private ca sa zic asa pt ca n-are rost sa arunci cu banii....
Skip ads

  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:
daca vrei mergem impreuna la cineva (om din service) si faci cu el private ca sa zic asa pt ca n-are rost sa arunci cu banii....

as merge numai ca sunt din Iasi Sad
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
scuze... ma-m luat cu raspunsul si n-am citit cu atentie in profilul tau... Embarassed
ai EPC-ul?
te intreb ca sa vedem ce cod este cablul si sa vedem ce preturi sint....
oricum ca sa poti schimb aacel cablu trebuie demontat scaunul de pe sina (si numai asta si e o operatie dificila)
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
nuj ce e EPC-ul si intr-adevar e greu de dat scunul jos..... la mine e aporape imposibil pt ca am dat un surb de la sina iar al doilea (stelat) era extrem de strans iar cand am incercat s-a facut steaua aia un rotund...asa ca trebuie sa il tai pt a incerca, cu o surubelnita drapta acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR