Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Uite ca a venit momentul sa ma despart de gargarita de Corsa care m-a servit cat se poate de bine si de care am fost foarte multumit, dar masina va ramane in familie la fratele meu si acesta vrea sa-i iau un set de jante frumusele pe aceeasi dimensiune cu astea de tabla adica, 14 inchi sa poata pastra si cauciucurile vechi. Modelul ar trebui sa fie simplut cu un numar de 5-6 spite duble, ca asa ii plac si nu pot spune ca sunt urate. Problema este ca in goana dupa un design cat mai deosebit, toata lumea cauta jante mai mari de 15 iar furnizorii cu greu aduc 14 inchi. Am gasit in oferte pe ici pe colo jante de 14, dar raspunsul e cvasipresent acelasi, nu le avem acum vin intr-o saptamana doua, ceea ce e prea mult, sambata asta o voi conduce ultima data si vreau sa-i pun si jantele ca sa fiu sigur de ea la cum se comporta la viteze mari, ca nu bat sau alte cele. Singurele jante de 14 care stiu sigur ca sunt pe stoc pe 14 inchi le-am gasit la o reprezentanta KorMetal de pe Basarabia. Problema este ca am auzit cateva pareri proaste despre aceste jante si as vrea sa vad daca le poate confirma/infirma cineva care foloseste sau a avut contact cu aceste jante.

Va multumesc anticipat
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
poate te ajuta topicul asta: https://www.clubopel.com/vie...nte+astra+classic
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daca ma ajuta nu puneam altul, cu chestionar, am avut timp 2 ani jumate sa invat cum functioneaza forumul Very Happy
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,285
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
You got that right Wink

Ti-am mutat topicul la Review Produse Auto, mi se pare o rubrica mai adecvata
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
danke, nu l-am pus la review, pt ca nu aveam mare lucru de spus despre ele, dar ai dreptate, poate cineva mai invatat poate sa ne zica si noua una-alta Smile
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pai am avut eu d-alea si le-am folosit super bine. Daca tii minte jantele de pe fosta masina erau Kormetal si s-au comportat foarte bine. Si acum, edy272 noul proprietar e multumit de ele....
Din cate am mai vorbit cu unul cu altul am inteles ca nu ar fi recomandate pentru ca au materialul prea moale si se indoaie repede....insa nu asta am observat eu pe ale mele Wink
Daca ar fi dupa mine, as zice sa le iei.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Deocamdata bag de seama, ca lumea are per asamblu o parere buna despre ele, joi astept confirmarea la niste jante Wolfrace Triad de la www.pro-line.ro, iar daca nu le au, trec pe la astia de pe Basarabia sa iau KM 314 si sa le montez.

Wolfrace triad:



KM 314:


  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
imi asum primul vot negativ
evident fara sa iau in calcul imensa contributie a turcilor la dezvlotarea pe plan global a indutriei auto

Poate sunt eu mai de moda veche insa jantele vor fi intotdeauna ultimul articol la mi-as permite sa fac economii
in extrema opusa ar fi www.felge.de
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit si eu un model foarte frumos la kormetal cica s-ar numi monza 46 modelul acesta si as vrea sa stiu de la cei care au folosit nu de la cei care doar au citit despre turcisme si kormetal ce parere au despre acest brand turcesc de jante.Ce spuneti se merita un set de de acesta pe 16 inch la 1550 lei.Mie unul imi place foarte mult modelul si sincer nu ma intereseaza ca sunt facute de turci(eu unul am lucrat o perioada acolo si stiu in mare care este standardul de calitate la ei care este oricum mai ridicat decat cel de la noi Crying or Very sad )dar totusi un sfat o parere sunt bine venite inainte de a face pasul definitiv.
Va multumesc
L.E.jantele le-am gasit pe acest site http://www.alfaromtrans.ro/...mp;category_id=77 si sunt in ceata rau de tot ca din ce vad acolo nu ar fi produse de kormetal.La o cautare pe google nu mi-a dat mai nimica despre aceste jante MONZA 46.Va rog sa imi spuneti si mie ce este cu aceste jante.

  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca nu sunt multi care folosesc aceasta marca asa ca azi am dat comanda de TSW Modena. Wink

Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Chestionar

KorMetal, de calitate sau nu prea?
Sunt OK ia-le! 62%
Nu te apropia, sunt proaste! 37%
48 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR