Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca ma plimb de cateva week-end-uri printr-un parc auto din galati(talcioc) cu gandul sa vand masina, observ cu stupoare ca nimeni nu mai e interesat sa cumpere masina cu cash, ci majoritea vor combinatii
Eu vroiam bertone turbo, dar daca la noi in galati nu prea sunt...;mi-au sarit in ochi si masinile prezentate in titlu,aratau bine, an 2000 respectiv '99, climatronic, jante aliaj, destule dotari...km, cam ambele bateau undeva la 180 000
ma gandesc la o "combinatie" pt ca nu cred ca voi da masina mea cash mai ales ca toata lumea fuge ca cica"cum?din 2005 si nu are AC?"...au uitat cand mergeau cu dacia, in fine
de asemenea ma gandesc si la revanzarea masinii, pt ca tot la bertone turbo vreau sa raman...
va multumesc mult pt eventualele raspunsuri,numai bine
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Man, nu te baga la masinile alea daca nu ai bani buni sa bagi in ele.
318i este recunscut ca fiind cea mai slaba veriga iar 520i... pe langa faptul ca este o clasa care se intretine scump, motorul acela ar putea avea problemele cu care se confrunta motoarele bmw otto de dinainte de 2000, cand sunt alimentate cu combustibil de proasta calitate(cum e pe la noi). Mai pe scurt, sunt fabricate din niste aliaje care in contact cu sulful se macina si scade compresia.
Seria 5(e39) este o masina deosebita dar ti-am zis, costurile de intretinere depasesc bine asteptarile... in sensul rau Smile
Ce pret ai cerut pe masina ta?
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
urmarind piata, am cerut un 8100 neg, sau cum am mai spus un schimb cu un bertone turbo cat de cat...e nasol si cu h-ul meu ca fuge lumea de el, n-are aer...
am mai vorbit si cu alti prieteni, mecanici etc si la fel ca tine au spus...sa stau cuminte, deci o sa ma conformez
numai bine
ps:cu banii nu stau chiar asa bine, nu ma dau afara din casa,deci investitiile in masina sar din start din discutie
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
318 e in 4 cilindrii si de cand face bmw motoare in 4 cilindrii Laughing
520 e 2200 cmc in 6 cilindrii , destul de fiabil zic eu .Eu la asta m-as baga , insa e ceva total diferit fata de bertone . Zici ca au asfaltat astia drumurile , tinuta de drum mai barcoasa , clase diferite , tu trebuie sa stii ce vrei
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce ai facut in final cashu21?Eu mi-as fii luat Astra H pentru ca BMW 318 pana in anul 2000 are motor in 8 valve care te va dezamagi mereu pentru ca asteptai mult mai mult de la un BMW.Iar BMW 520i este masina,destul de fiabila si daca ai norocul sa nu-ti cada nimic trebuie sa te gandesti si la consumul destul de mare.Cat despre Bertone turbo Embarassed
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
in final am fost aproape de un chimb cu un bertone turbo, dar omu fiind foarte sucit, imi tot marea diferenta de bani pe care trebuia sa i-o dau.....pana a ajuns intr-un punct in care nu mi-o mai permiteam....
asa ca astept s-o vand pe a mea, iar cu cash-ul ma orinetez la un bertone
sal
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Tu ai de gand sa dai un astra H diesel pe un fier vechi si alergat? Si mai dai si diferenta?
Eu zic sa te mai gandesti, sa nu iei o decizie pripita.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Tu ai de gand sa dai un astra H diesel pe un fier vechi si alergat? Si mai dai si diferenta?
Eu zic sa te mai gandesti, sa nu iei o decizie pripita.

Cum a zis si el,din pacate masina nu are AC.Si in ziua de azi nu mai da nimeni atatia bani pe o masina fie ea 2005 si diesel daca nu are asa ceva.Intr-adevar trebuie sa se gandeasca la diferentele de costuri la intretinere si carburant.Mai ales daca Bertonele n-a fost menajat.Dar si Bertone turbo Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR