Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sunt curios daca a recarosat cineva Tigra, deoarece a mea s-a distrus in urma unui accident cu o Dacie care mi-a taiat calea. Dupa calculele mele piesele si manopera ar costa mai mult decat o masina adusa din germania cu drum cu tot. Plus ca nu vreau sa o repar deoarece roata dreapta fata a mers mai in spate in urma impactului. Va pun si ceva poze sa vedeti in ce hal a ajuns jucaria mea.



  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Urat. Foarte urat. Sad
Din ce stiu eu, inca se face recarosare (nu conteaza ca e Tigra sau Mercedes). Dar cel mai sigur aflii la RAR (si daca se mai face si cat mai costa).
Daca ai zis ca e vina aluia cu Dacia, inseamna ca plateste asigurarea lui. La ce vad eu din poze (si din ce spui tu), asiguratorul aproape sigur va da dauna totala. Ramai cu masina si primesti si o suma de bani. Iti iei o Tigra buna din afara si faci recarosare. Teoretic puteai sa o vinzi pe asta piese (dupa ce iti opreai ce mai aveai nevoie) si sa o inmatriculezi pe cea care o aduci, dar momentan de inscris nu se mai pune problema la taxele pe care le tot schimba astia.
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Da a mea e inmatriculata. am vorbit cu cei de la RAR si au spus ca se poate dar masina se nu fie mai veche si mai noua cu un an, trebuie pus motorul din vechea masina la un service autorizat RAR pt. aceasta operatiune. Se mai platesc ceva taxe si gata. Dar astept oferta celor de asigurare sa vad daca pot cumpara alta. Nu am curajul sa o vand deoarece nu stii ce ii tuna pe astia si modifica taxele si mai urat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR