Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
multumesc din suflet firmei Opel care a montat din fabrica folie sau ce dreaq a pus pe geamurile laterale si pe spate la masina mea ( vezi garaj.
Nici militia nu ma intreaba, nici eu nu-s chior indiferent de perioada zilei, etc
si mai e si la culoarea masinii
Skip ads

  • dragoshel

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Vectra DTI e un mare mincinos Laughing
Are folia supermisto pusa si de 3 luni de cand a pus-o nu s-a intalnit cu stapanirea Wink Asa ca ,,,vara , cald , mare , fetite prin parcari : PAZEA VENIM !!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
@dragoshel : Doamne Ajuta !
@4EST : gasesti la targ la Vitan in Bucuresti folie cu 90-100k !
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Corvin a scris:multumesc din suflet firmei Opel care a montat din fabrica folie sau ce dreaq a pus pe geamurile laterale si pe spate la masina mea ( vezi garaj.
Nici militia nu ma intreaba, nici eu nu-s chior indiferent de perioada zilei, etc
si mai e si la culoarea masinii


Corvine .. geamurile tale de pe spate ( nu de la usile din spate, ci de la portbagaj ) sint ionizate !!! Wink

@4EST : mai bine ionizezi gemurile decat sa pui folie .. mai ales pentru Luneta Cool
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@vectraDTI - poti sa faci un "Cum sa..." cu montatu' foliei pe geamuri + cantitai aprox. + preturi aprox.? Please?

Saru'mana!
  • EL_LOCO

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Rm. Valcea
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am gasit la foliatec pe scurt, un mic ghid de aplicare a foliilor lor: http://foliatec.de/_proshape/_e/index.shtml Ma tenteaza si pe mine sa imi pun singur folie d`asta ieftina la 10 RON dar mie frica ca nu iese bine de la inceput....
  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
atunci fa ca mine ia trei suluri cu 240.000 si nu ai cum sa le strici pe toate
mie mi-a iesit frumos dupa vreo 3 randuri puse aiurea pe primul geam am reusit sa o pun si dupa aia a mers usor
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
A vazut cum arata foliile ieftine dupa un an de la montare? Eu am avut montate astfel de folii, iar in al doilea an erau aproape transparente Sad facand o paralela folia pe care o am acum pe masina are garantie 6 ani...
Stie cineva ce transmisie solara, transmisie UV sau absorbtie solara, ofera aceste folii "ieftine"? Am sa il invit pe cel care conduce echipa care s-a ocupat de foliile pe care le am montate pe masina sa ne dea cateva detalii referitoare la subiectul pe care il discutam.


Ultima modificare facuta de roBERT la Vin 29 Jul, 2005 6:39 pm
Skip ads

  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
da robert ai dreptate dar nu poti avea aceleasi pretentii de la o folie de 100 de mii sulul ca de la folia ta de 6.000.000
eu unul as prefera sa imi pun lunar d-asta de 100.000 decat sa dau odata 6.000.000 pe asa ceva
talonul deja m-am invatat sa fie mai mult la ei dacat la mine si crede-ma ca nu-i simt lipsa deloc
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@kata - pt ionizare tre date jos geamurile, nu?
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Intradevar pentru ionizare tre sa le dai jos !! altfel nu merge
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
4EST a scris:@kata - pt ionizare tre date jos geamurile, nu?


Da 4EST ... trebuiesc date jos ca sa le bage la "cuptor" .. din fericire insa, nu costa nimic in plus datu' jos si pusu' la loc . Eu mi-am facut pe Vectra pe care am avut-o, m-a costat 200 E (toate 8 geamurile, cu nivele separate de transparenta, mai mult pe spate decat pe fatza), cu totul .. si a iesit bestial ... mi le-a ionizat si in culoarea masinii. Asta e oarecum avantajul .. se poate face cu tenta de culoare a masinii.
Skip ads

  • SantaK

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: CJ
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Foliile produse de CP FILMS - SUA - marca LLUMAR, sunt de cea mai buna calitate ce este oferita de piata actuala, autentificarea parametrilor si a datelor foliilor sunt garantate de rezultatele efectuate de laboratoare independente. Datorita substratului metalic, acoperita cu un substrat de antizgariere este de doua ori mai durabila decât orice alt produs.

Stiu masini de pe ste 2 ani cu folie LLumar....si inca se prezinta ca la inceput.

vezi: http://www.folie.ro
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Esti reprezentantul firmei Question Adminii au nevoie de $$$ Laughing Laughing Laughing
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Uite eu am folie pusa la www.expertauto.ro, marca Llumar si e foarte misto. Cu cateva mici imperfectiuni la montaj (gen cuter care mi-a zgariat vopseaua, taiat chedere in interior si arhicunoscuta problema cu luneta), in rest arata excelent si se comporta excelent pana acum. In plus ai garantie 5 ani, deci peste 4 ani jumate daca se nasoleste, te duci si ti-o mai monteaza o data (alta folie, evident). Cel putin teoretic...

Baietii se pricep la montaj, daca ar fi fost cu 10 la suta mai atenti, nu ar fi sarit cutterul, probabil ca doar cu putina rabdare puteau sa puna folia pe spate la geamurile mici fara sa-mi ciunteasca cu cuterul din chedere si asa mai departe.

Oricum, calitatea foliei este deosebita si pe ansamblu am fost multumit de cum a iesit treaba. Cost 680 RON, durata cam 4 ore, fara demontare geamuri (decat stopul spate central s-a dat jos).
  • Flo

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Slobozia
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Sper sa mai urmareasca cineva subiectul asta.

Care este arhicunoscuta problema cu luneta? Eu am fost la Expertauto si mi-au zis ca pun folie dintr-o bucata pe luneta. Si daca ar pune din doua bucati care ar fi problema? Eu intreb pentru ca vreau sa-mi pun si eu si chiar nu stiu ce probleme ar putea sa apara.
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si la mine tot dintr-o bucata. Problema cu folia pe luneta e ca nu se lipeste perfect pe dungile de la dezaburire si pe punctele negre de pe marginea lunetei. Arata destul de uratel. In mod normal, ar trebui razuite punctele alea ca sa obtii o treaba perfecta.
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am ramas fara talon Confused ... stateau la colt de strada cu o mana pe geam si cealalta pe claxon. au venit la mine si dupa ce m-au frecat pe toate partile cu aprinde lumina, stinge lumina,avarii,frane incep explicatiile: stiti ca amenta pentru ca nu purtati centura este $$$, i-am explicat ca o aveam; nu va merge stopul pe dreapta ( Shocked am fost la mecanic cu o luna in urma si ne uitasem la ele si erau ok ); va luam talonul pt stop si pentru geamurile laterale spate (FOLIE)... sun politistul de rezerva Wink si-l intreb cum sa scap: imi explica, ca e oke cu folia, nu mi-l ia dar cu stopul e mai ciudat. si ma duc si ma cert cu ei 10 minute sa-mi lase talonul Sad dar n-am scapat. A scos cartea, mi-a aratat articolul, si mi-a spus ca nu se accepta nici un fel de folie, chiar daca e aprobata de rar explicatia lui fiind: este aprobata de rar dar nu pentru masini. Masinile care au folie cu stiker de la rar nu mai sunt valabile din 2003 Sad, deci oricum ar fi TALONUL nu mai paraseste casa ....

PS: saptamana asta imi dau folia jos sa-mi iau talonul dupa care imi pun repede alta la loc. daca mai e cineva interesat sa-si puna sau sa vada cum se face bagati un pm.
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
People, io nu am inteles ceva: cu folia o iei in mana daca ai talonul la tine, dar cu ionizarea e OK cu Politia sau nu?
  • Luciani67

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2005

  • Mesaj Privat
[quote="SAW"]: este aprobata de rar dar nu pentru masini. Masinile care au folie cu stiker de la rar nu mai sunt valabile din 2003
...atunci pentru ce este valabila autorizarea RAR ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR