Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am o problema cu radiocasetofonul de pe masina, un grundig sc 303
adica s-au nasolit pastilele de contact de la tastele de memorii.cine s-a mai lovit de problema asta stie despre ce este vorba .
INTREBARE: unde gasesc sa comand un set nou de contacte?vitacom telezimex nu aduc asa ceva, alte magazine?
Skip ads

  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Acele microswitchuri se gasesc la orice magazin de electronice pret aproximativ 5000lei/buc. Insa manopera de schimbare va fi de citeva ori mai scumpa ca pretul switchurile.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
da-mi adresa unui magazin in care sa gasesc aceste RUBBER CONTAKT (asa se numesc ) eu sunt de meserie Ing electronist si nu am gasit decit intru-n magazin TELEZIMEX bineinteles pe stoc 0 si acum astept sa vedem daca mai aduce.nu se pot inlocui cu celebrele kituri de reparat telecomenzi.au o forma speciala care asigura si elasticitatea fiecarui buton.am incercat si nu merge .(sunt rigide si la fiecare miscare a masinii fac contact si schimba postul)
  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Adica tu vrei sa zici ca la casetofon nu ai microswitcuri ci contacte dinacelea ca la telecomenzi TV?
Cam greu de crezut eu pina acuma nu am dat de asa ceva?
Skip ads

  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Adica tu vrei sa zici ca la casetofon nu ai microswitcuri ci contacte dinacelea ca la telecomenzi TV?
Cam greu de crezut eu pina acuma nu am dat de asa ceva la casetofoane auto.

Oricum pentru asa ceva exista spraiuri sau carioci de reconditionare.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
se vede ca nu cunosti modelul.
la acest aparat fiecare buton are in cap cite o pastila de cauciuc sub forma unei membrane de difuzor de joase.cercul exterior asigura o elasticitate si contact permanent iar pastila din mijloc este la o distanta suficienta ca sa nu faca contact la miscarea masinii.la apasare membrana se taseaza si astfel partea din mijloc unde este pastila de grafit face contact.daca era in stilul clasic cu covoras si pastile era perfect dar acestea sunt independente si unicat la modelele Grundig.nu se pot reconditiona pentru ca nu mai sunt unele iar celelalte sunt coapte.cineva le-a sters cu spirt sau ceva asemanator si s-a dus cauciucul.
pt reconditionat telecomenzi recomand setul de pastile +lipici special 90 mii lei
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
mai bine pune pls o poza cu aparatul sa-l vedem si noi Smile
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
este original la OMEGA B iar la fata seamana cu cel de pe Astra 93 doar ca e mai destept putin. daca ai un TIS il vezi la fata acolo.problema este ca cel de pe Astra este Blaupunkt parca.o sa ma uit la al lui taica-miu si o sa vad ce model este.
.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
daca dai cautare pe google cu imagini grundig sc 303 imediat il vezi pe prima pagina si pe sc 202 care este asa cum am zis un blaupunkt.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pentru cine este interesat de dotarile standard (din fabrica) de pe OPEL am gasit un site interesant.
Wink http://www.opelclubrenbau.c...el/opel_radia.php
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR