Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ktgorik

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salut!
Imi pare f bine ca cineva s-a gandit sa faca un forum pt opel-isti in Romania. Pina acum foloseam www.opel-problemforum.de. Am un Opel Astra Caravan din 95 cu motor X16 XEL. Ce pot sa spun nu am avut nici o problema cu el. Mi l-am adus in 2001 din Germania iar ca masina de familie este dupa parerea mea ideala.
Din cate stiu de la 1 ian 2005 nu mai poti introduce in tara decat masini cu EURO 4. Asa ca ma gandesc sa-l vand si sa ma duc sa-mi iau alta. In principiu tot un Astra dar G Caravan.
Aveti cumva idee cit de fiabile cu 2.0 DTi si incepand cu ce an au catalizator EURO3? Stiti cumva ce cifre trebuie sa scrie in Fahrzeugbrief in casutza din dreapta sus pagina 2 care din cate stiu indica daca masina este intradevar euro 3 sau nu?

Multumesc pt orice raspuns.
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai la diesel parca trebuie sa scrie D4 iar asta cred ca este pe modelele din 2000-2001 incoace.
  • danyalexa

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2004

  • Mesaj Privat
in casutza din dreapta..tre' sa fie cifrele '44' neaparat! si..ca sa fii ami sigur..cauta una din 2001 si eu zic ca poti sa mergi la sigur pe asta!asha a adus taicamiu si a fost buna! ai incredere in mine!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR