Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Postati aici cei care aveti documentatii despre opel agila si sunteti dispusi sa le impartiti cu cei care au nevoie de asa ceva.
Skip ads

  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Documentatii in format electronic:
Eu am versiunea in limba engleza a manualului masinii, cu precizarea ca e scos de pe siteul Vauxhall - UK, deci toate referintele sunt la o masina cu volan pe dreapta. Alte diferente nu cred ca sunt, eu unul nu am gasit...
Tot de acolo am scos si manualele pt. CD playerul CDR 2005 si radio casetofonul CCRT 2008 cu care mai vin echipate masinile Opel.

Documentatii pe suport hartie:
Manualul masinii (de asta data cu volanul pe stanga) versiunea in lb. franceza.
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Adminii acestui site au decis ca documentatiile sunt materiale protejate de lege, iar noi nu putem permite redistribuirea lor pentru ca am incalca legislatia internationala cu privire la Copyright.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Manual de utilizare...etc... liber, fara probleme de copyright

Manuale service, intretinere, TIS, EPC, AUTODATA...etc... probleme de copyright, vedeti cum faceti sa nu apara pe site ca sa nu avem probleme. Folositi alte mijloace de comunicare.
Skip ads

  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
am cartea in limba romana ptr ca este luata din reprezentanta opel din bucuresti ,problema este ca eu stau in pitesti ,ptr cel din constanta:pe 1-2 august vin la mare poate ne intalnim si o tragi la xerox
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu mi-am tradus pentru Agila din engleza inca mai am fisierul ca am tras si pe hartie dar nu am reusit inca sa ajung la vreo legatorie.Fara lipsa de modestie am muncit enorm ca sa iasa asa cum trebuie si sa-l inteleaga orice muritor din Romania.Cu toate acestea sunt generos pentru ca simt ca sunteti baieti de gasca.Vedeti email-ul meu de la Profil.Cine doreste acest fisier tradus sa ma contacteze.(Traducerea este pentru Vauxhall Agila cu volan pe dreapta.Nu deranjeaza cu nimic acest lucru)


Ultima modificare facuta de petrecila la Lun 03 Sep, 2007 11:12 am
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Manualul in limba romana este disponibil doar pe suport hartie. Cel in limba engleza exista si in format electronic, downloadat de pe site-ul Vauxhall, ceea ce inseamna ca masina prezentata acolo are volanul pe partea dreapta. Pe acela vi-l pot trimite eu, sau unul din colegii care il au deja.
Pt ca cel in limba romana ar fi de ajutor, l-am rugat pe raducu ion sa-mi faca o copie xerox dupa al lui, il voi scana pagina cu pagina si il voi pune arhivat si parolat pe un site. Cei care il doresc vor primi in urma unei solicitari adesa de la care poate fi scos si parola. Probabil ca va fi gata doar dupa 15 oct., in functie de cat de repede voi primi copia xerox.
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Manual de utilizare...etc... liber, fara probleme de copyright

Manuale service, intretinere, TIS, EPC, AUTODATA...etc... probleme de copyright, vedeti cum faceti sa nu apara pe site ca sa nu avem probleme. Folositi alte mijloace de comunicare.


Dan sugera la inceputul topicului ca nu e bine sa discutam aici despre anumite lucruri. De aceea unii dintre noi avem si ID-urile de mess disponibile, folositi-le. Mie personal, mi-e mult mai comod sa dau reply unei solicitari pe mail decat sa ma apuc sa copiez adresa cuiva care vrea un manual si asteapta doar sa fie servit, si sa compun mailuri...
Inca ceva, cei care ati primit deja, nu va sfiiti sa dati si voi mai departe, pt ca nu sunt responsabile cu "distributia" doar 3-4 persoane. Daca cititi cu atentie tot topicul va dati seama cine are, ce are... Cei care ati primit puteti sugera acest lucru printr-un post de multumire sau unul in care anuntati pur si simplu ce documentatie aveti, fara alte detalii, ca sa stie colegii ca va pot solicita pt a da mai departe.
Apropo de asta, profit de ocazie ca sa-i multumesc inca odata lui petrecila pt traducerea manualului descarcat de pe site-ul Vauxhall.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Manual service de Agila nu am si nici nu stiu cine are, oricum sunt slabute. Alte documentatii se gasesc DAR trebuie sa citesti si sa cauti.
Linkuri interesante si utile


Ultima modificare facuta de dancuciureanu la Vin 03 Oct, 2008 8:39 am
  • cvali

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:Eu mi-am tradus pentru Agila din engleza inca mai am fisierul ca am tras si pe hartie dar nu am reusit inca sa ajung la vreo legatorie.Fara lipsa de modestie am muncit enorm ca sa iasa asa cum trebuie si sa-l inteleaga orice muritor din Romania.Cu toate acestea sunt generos pentru ca simt ca sunteti baieti de gasca.Vedeti email-ul meu de la Profil.Cine doreste acest fisier tradus sa ma contacteze.(Traducerea este pentru Vauxhall Agila cu volan pe dreapta.Nu deranjeaza cu nimic acest lucru)
Question Question Question Salut! Sunt posesorul unui Opel Agila si doresc sa intru in posesia cartii tehnice (in limba romana sau engleza). Multumesc! adresa :cvalerica1@yahoo.com


Ultima modificare facuta de cvali la Dum 10 Feb, 2008 8:22 pm
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cine nu are profilul completat corect nu va primi de la mine fisierul cu Agila.Asta asa ca sa raman in nota mea de respectare a acestui regulament si ca sa va dau motive in plus sa-mi stergeti punctajul la mesaje informative!
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Petrecila, te sustin si eu. In ultima vreme au aparut nenumarati useri (no offence) care au un singur post, in care cer manualul... Si care pe urma dispar complet, uneori chair fara sa multumeasca macar.
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cei nou veniti incercati sa cititi inainte de a cere. Revin pe o tema deja discutata:Nu exista inca pentru Agila acest mult dorit manual service.Exista manual detinator pentru Vauxhall Agila cu volan pe dreapta pe care trebuie sa-l luati de pe siteul lor.Nu stiu la ora actuala daca mai merge.Oricum toti care ati cerut v-ati referit la manual service ca sa va reparati unele probleme.Probleme pe care le puteti rezolva numai citind toata sectiunea Agila.Veti gasi multe aspecte.Noi Agilistii,in speta eu, incercam din colaborarea noastra total dezinteresata, sa scoatem acest manual DIY pentru Agila, din "teren" ca sa zic asa. Cu un pic de munca se poate.Dar numai cu colaborare, altfel totul este vorba in vant si face fiecare cum poate si are posibilitati.

PS. Incercati si va cumparati programul pentru opel TIS. Deocamdata cu asta se lucreaza pentru cine stie.
  • virgil35

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
E plin netu de tot ce aveti nevoie dar e greu sa dai <<search>>e mai simplu mura in gura, ca asa am fost invatati
  • cristea ninel

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z10se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Arrow ca
raducu ion a scris:am cartea in limba romana ptr ca este luata din reprezentanta opel din bucuresti ,problema este ca eu stau in pitesti ,ptr cel din constanta:pe 1-2 august vin la mare poate ne intalnim si o tragi la xerox

cristea ninel :am o mare rugaminte ,contra cost bineinteles , daca se poate sa-mi trimiteti si mie un exemplar al cartii tehnice .
am cumparat un OPEL Agila de curand si am unele mici probleme pe care imi place sa mi le rezolv sinur . de ex. : am probleme cu incalzirea , eu cred ca are ceva termostatul . nu stiu pozitionarea lui exacta . am avut mai multe masini si am ceva experienta . insa ca sa pot lucra ca la carte trebuie sa am o documentatie ,altfel nu ma bag .cu respect si multumiri .
  • cristea ninel

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z10se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
[quote="Mitica_SB"]Manualul in limba romana este disponibil doar pe suport hartie. Cel in limba engleza exista si in format electronic, downloadat de pe site-ul Vauxhall, ceea ce inseamna ca masina prezentata acolo are volanul pe partea dreapta.
va rog foarte mult sa-mi trimiteti si mie manualul in limba romana pentru opel agila .am niste probleme si nu ma descurc deloc .multe multumiri ,ninel cristea .
  • marinflorindaniel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pentru Raducu Ion

salut,sunt din Craiova si as dori sa intru si eu in posesia acelei carti,se-ntelege contra cost,caci am luat de curind o AGILUTA si am unele probleme cu ea.tel.0763683241 sau marinflorindaniel@yahoo.com
  • cristea ninel

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z10se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pentru dl.raducu ion

va rog sa-mi trimiteti si mie cartea tehnica pentru opel agila
nr. tf.-0744187242sau 0730765027
multumesc , ninel cristea -bucuresti
mail :ninofant@yahoo.com
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Rog colegii care au primit pe la inceput traducerea mea la Vauxhall Agila, sa corecteze la pag. 22, la cap. Instrumente, alin. "Electronica motor, imobilizatorul" in loc de : " Indicatorul clipeste cateva secunde cand se pune contactul" cu " Indicatorul se aprinde cateva secunde cand se pune contactul" care este de fapt varianta corecta. Scuze pentru aceasta teribila greseala care poate da peste cap interpretarea luminilor de avertizare din bord. Din aceasta cauza tocmai eu am luat-o in freza. Multumesc.

PS Corectarea o puteti face cu Adobe Acrobat 7 Professional. Alte puncte vitale inca nu am mai descoperit de aceea traducerea ramane sigura.
  • tefy2007

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2008

  • Mesaj Privat
imi poate spune cineva unde gasesc programul pt opel,Opel TIS 2004 sau TIC?multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR