Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cetin

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut . Am si eu o problema cu inchiderea centralizata la un Opel Astra G 1.7 DTI . Cand am cumparat-o am observat ca o usa din spate nu se inchidea sau se deschidea cand actionam inchiderea sau deschiderea din cheie . Mai nou si cealalta usa a inceput sa numai raspunda atunci cand incerc sa o inchid sau sa o deschid . Care ar fi problema ? .... Astept pareri.
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
verifica in primul rind daca ajunge tensiune de comanda pe motorasele de inchidere centralizata , si daca da atunci sint ele de vina , daca nu ,atunci ai fire intrerupte pe cablul ce intra in usa
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Unreaza-i sfatul lui CATA si in caz de ai tensiune,desfa fata de usa si vezi ca ai niste tije metalice care sunt actionate de motorase,verifica-le sa nu cumva sa fie desfacute sau slab stranse( sunt prinse intre ele prin niste holzsuruburi ceva in forma de stea)eu asa am patit.uneori mergea alteori nu.
  • cetin

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mai devreme am miscat putin firele care intra in usa si am observat ca a inceput sa mearga inchiderea....deci acolo este buba.
Maine sper sa rezolv problema definitiv. Mersi tuturor ce m-au ajutat in solutionarea problemei .
  • AGaina

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2023

  • Mesaj Privat
Salut ai si eu un opel astra f caravan din 93, pana acum mia mers inchiderea centralizata, dar brusc dintr-o data nu se mai inchide nici o usa, motorasele se aud ca merg dar nu se inchide nici una, ce ar putea avea, am desfacut fiecare portiera in parte si nu am fire oxidate sau rupte, cineva care a mai patit asta si mã poate ajuta? Mulțumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR