Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cand eram in parcarea subterana de la Supermarketul Real si viram pe loc ca sa parchez mai bine, se auzea un huruit cand virez volanul.Sad(((. Am oprit motorul si la plecare am virat iar ca sa vad daca se mai aude....se auzea la fel.Sa ma duc cu ea la service sa vad ce are ca tot e in garantie? Eu m-am gandit ca poate ar fi uleiul de la servo.Masina are doar 13 mii km.si prima revizie facuta la 8000.(adica 1 an).Mie la revizie nu mi-a zis nimeni sa mai verific uleiul sau sa completez.Se poate sa fie servodirectie electrica si nu hidraulica?Astept cu nerabdare ajutorul vostru. Sa se fi auzit mereu dar afara sa nu fie asa zgomotos?
  • RemusCJ

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Din cate stiu elctrica are doar VW (sa ma corecteze cineva daca zic gresit).
Poate fi si cureaua de servo, nu doar lichidul. Oricum, verifica lichidul. Si la mine huruie cand intorc rotile la dreapta si stau pe loc. Daca o acelerez nu mai huruie. La mine suspectez nivelul de servo ca e sub limita.
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
La modele noi directia este electro-hidraulica.Cel putin astra mea are (2005)
Cand virezi pe loc la relanti motorul isi shimba putin mersul e normal din moment ce intra un pic in sarcina ajutand directia.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
E vorba de pompa de servo-directie,care la Y20DTH este electrica,la fel ca la noul Passat.Du-te la un service bun,si vezi daca poate s-o repare,in principiu sa se uite cu lupa,s-ar putea sa nu faca contact niste fire ce trebuiesc cositorite.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR